PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hayırlı Kandiller

aligultekin34
23-05-2012, 22:13
901

Hayırlı Kandiller

kadir mert
23-05-2012, 22:41
Tüm islam aleminin kandili mübarek olsun İnşeAllah

millisite.net
23-05-2012, 22:43
Amin... Allah razı olsun...

M.Enes AYDÜZ
24-05-2012, 00:03
Hayırlı kandiller. Yarın oruc tutmayı ihmal etmeyelim inşallah

İlyas
24-05-2012, 09:48
“Allah’ım, Benden daha iyi bildiğin şeyler için beni bağışla! Aynı hatayı tekrar edersem, beni yine bağışla!
Allah’ım! Kendi kendime yapmaya söz verip de yapamadıklarım için beni bağışla!
Allah’ım! Sana dilimle yaklaştığım, ancak kalbimin muhalefet ettiği şeyler için beni bağışla!
Allah’ım! Benim için bakışların işaretlerini, sözlerin düşüklüğünü, kalbin şehvetlerini ve dilin sürçmelerini bağışla!”

Ümit
24-05-2012, 11:07
Hayırlı kandiller.

Akar
24-05-2012, 12:45
Enes ibni Mâlik'den (r.a.) rivayet edilen bir hadis-i şerifde Rasûlüllah (s.a.s.) şöyle buyurmuştur:

Recebin ilk cuma gecesinden gâfil olmayın. Çünkü o, meleklerin kendisine (rağbet edilecek bol bahşişler, hediyeler ve mükâfaatlar anlamına gelen) Reğâib ismini verdikleri bir gecedir. O gecenin üçte biri geçince göklerde ve yerde bir melek dahi kalmayıp hepsi Kâ'be ve civarında toparlanırlar.
O anda Allâh-ü Te'âlâ onlara bir tecelli ile muttali olarak: "Ey benim meleklerim! Benden dilediğinizi isteyin." buyurur. Onlar da: éSenden dileğimiz, receb orucu tutanları mağfiret etmendir (bağışlamandır) derler. Allah-ü Te'âlâ da: "Muhakkak Ben bunu yaptım." buyurur.

Receb'in ilk cuma gecesi, Rasûlüllah'ın (s.a.s.) kendisinden yaratıldığı temiz ve mübarek nutfenin, babası Abdullah'ın (r.a.) sulbünden, annesi Âmine (r.a.) validemizin rahmine döküldüğü gece olması hasebiyle de Allâh-ü Te'âlâ indinde büyük değer taşımaktadır.
Kaynak: Receb-i Şerif Risalesi, Ahmet Mahmut ÜNLÜ (Cübbeli Ahmet Hoca)

Reğâib kandiliniz mübarek olsun ve cümlemiz ondaki hayırlardan nasiplenelim inşeallah. Bugün, yalnızca bugünün hürmetine Allah'ın rızası için 2 rekat olsun bir namaz kılmayı ihmal etmeyelim inşeallah.

yasin
24-05-2012, 14:28
Allah kalbinizdeki hayırlı dualarınızı kabul etsin. Hepimize Sıratel mustakıymi ve her iki cihan saadetini nasip etsin.

Seyfullah
24-05-2012, 17:37
Kandiliniz mübarek olsun arkadaslar...