PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Tema Kurulumdan Sonra Hata

silences
25-05-2012, 11:15
Bir çok temada şu sorunu alıyorum

Strict Standards: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in C:\xampp\htdocs\joomla\templates\inspiration-tg\index.php on line 126

tabi budan bir çok var ve mesela sayfanın en üstünde, en altında içerik kısmında vss.

Localhostta çalışıyorum, xampp kulanıyorum..

M.Enes AYDÜZ
25-05-2012, 12:46
Localhostunuza kurmuş olduğunuz xampp'ım php sürümü eski olabilir.

Çözüm olarak php.ini dosyası içerisinde değişiklik yapılması gösterilmiş. (Localhosttaki php.ini dosyasını bulmak için Yerel disk cye girin, ctrl + F , Alt + M yap aranacak dosya adına php.ini yazın, bu şekilde dosyayı bulabilirsiniz)

php.ini dosyasında

error_reporting = E_ALL | E_STRICT

bu şekilde olan kodu

;error_reporting = E_ALL | E_STRICT

bu şekilde değiştirin. Yani başına noktalı virgül koyun.

Ardından joomlanın configuration.php dosyasını açın ve
$error_reporting = '-1';

olan yeri

$error_reporting = '6143';

olarak değiştirin.

kaynak: http://forum.joomla.org/viewtopic.php?p=2341591

silences
25-05-2012, 13:32
Maalesef aynı hatayı almaya devam ediyorum :/

silences
25-05-2012, 16:02
Acaba php sürümüyle alakası olabilir mi?

Ümit
25-05-2012, 16:23
Joomla 1.7 template – Inspiration (http://www.themegoat.com/joomla-1-7-template-inspiration)

Bahsi geçen tema yukarıdaki ise yukarıdaki adresten yeniden indirerek kurulumu yapın.

M.Enes AYDÜZ
25-05-2012, 16:41
Acaba php sürümüyle alakası olabilir mi?

İlk yazdığım mesajda bunu belirtmiştim. Localhostunuza kurmuş olduğunuz xampp'ın php sürümü eski olabilir. Çünkü bu sorunlar 5.3 sürümünde giderilmiş.

silences
25-05-2012, 18:32
İlk yazdığım mesajda bunu belirtmiştim. Localhostunuza kurmuş olduğunuz xampp'ın php sürümü eski olabilir. Çünkü bu sorunlar 5.3 sürümünde giderilmiş.

Peki son bir sorum belki biliyorsunuzdur, xampp'ın php'sinin sürümünü nasıl yükseltebilirim sanırım zaten indirdiğim xampp'ın son sürümü sadece php son sürüm değil..

Sayın Ümit bey, sadece bu tema değil denediğim her temada aynı sorunla karşılaşıyorum.

-sanırım sorun düzelmiş. şuan baktımda herhangi bir şey gözükmüyor.

Ümit
25-05-2012, 19:06
Peki son bir sorum belki biliyorsunuzdur, xampp'ın php'sinin sürümünü nasıl yükseltebilirim sanırım zaten indirdiğim xampp'ın son sürümü sadece php son sürüm değil..

Sayın Ümit bey, sadece bu tema değil denediğim her temada aynı sorunla karşılaşıyorum.

-sanırım sorun düzelmiş. şuan baktımda herhangi bir şey gözükmüyor.

Temanın 2.5 uyumsuzluğu nedeni ile alınabilen bir hata olduğu için yapımcının 2.5 olarak güncellediğine emin olduktan sonra size önermiştim.

Sorun düzelmişse, geçmiş olsun.