PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google Neye Göre İndexliyor ?

kuantum9
25-05-2012, 16:50
Arkadaşlar html olarak ismim ile aratıldığında 1 ay sonra ilk doğal olarak ismime aldığım domain adresi çıkıyordu ancak bu acesef kurduktan sonra html uzantılarını otomatikman kaldırdı kurduktan sonra 1.5 ay oluyor diğer yazıları uzantısız olarak indexledi ancak isimim aratıldığında beni tanıtan sayfa artık silindi bir daha da indexlemedi dolayısıyla ismime olan site artık ikinci sayfanın sonunda başka bir makele vasıtasıyla çıkıyor. Yani sinir edici bir durum isiminize bir sayfa yapıyorsunuz ancak ilk sayfada değil ikinci sayfada en sonda çıkıyor. Bu durumu nasıl aşabilirim acesefi silip tekrar html mi yapayım bu sayfayı ? Birde bu programda Red url diye bir şey var hakkımda linkinin olduğu yerde red url diye bir şey var. Ne yapabilirim ?

demir76
25-05-2012, 23:46
web adresinizi yazarsanız inceleyebilirim. Pek çok sitemde acesef kullanmaktayım ve çok faydasını gördüm.

kuantum9
26-05-2012, 06:01
Ana Sayfa (http://www.erdemtaskinsu.com) ilk sayfada çıkmadığım için bende acesef bileşenini yayından kaldırdım. Bir şu var yani acesef yapılmış güzelde kullanma kılavuzu yok, red url mesale ne çıkmasını istediğim hakkımda linkinde red url vardı yani ben bu programdan fayda göremedim tam aksine
google da indeksinde isimim ile çıkıyordum ondan da oldum. :))

Ümit
26-05-2012, 15:53
Google genellikle başlığa ve açıklamaya göre listeler. Burada en önemli olan "İçerik" ile de listelemeyi kontrol eder.

AceSEF ile ilgili dökümanlar var ama maalesef Türkçe değiller.
AceSEF Documentation - JoomAce LLC (http://www.joomace.net/support/docs/acesef?amigosid=4)

Red url demişsiniz. Keşke arama yapsaydınız o konu ve daha fazlası hakkında bilgi verildiğini görebilirdiniz.
https://www.google.com.tr/search?sugexp=chrome,mod=12&ix=h9&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=acesef#hl=tr&q=+site:forum.joomla.gen.tr+acesef&sa=X&ei=a9DAT8vNIY_t-gbu1qCcCg&ved=0CI0BEK0CMAY&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=b163eb8a46f93883&biw=1024&bih=643&ix=h9
http://forum.joomla.gen.tr/seo-sef/548-acesef-red-url-nedir.html

Sonuç olarak yanlış yapılandırma dolayısı ile bu sorunlar ile karşılaştığınız ortada.

kuantum9
26-05-2012, 22:27
Anladım bu bileşenin güzel olduğunu tahmin ettiğim için zaten satın almıştım ancak şöyle bir ironi var, yapanlar Türk
ama dökümantasyon ingilizce, program ne kadar mükemmel olursa olsun performans almayı bırakın sitemi banladı google, haliyle bir program ne kadar güzel olursa olsun onu kullanabiliyorsanız değerlidir. Ben bu programı yapsaydım bir Türküm yani basamak basamak anlatırdım türkçe olarak :) bir çok kişi bu durumdan muzdarip hal böylece olunca program mükkemmel ama kullanamıyoruz bence bir önemi yok mükemmel olmasının. Bu konuyu acil olarak değerlendirmeleri lazım acesefin türk yapımcılarının, bu yüzden yaptığım diğer sitelere kurmadım. Bilgiler için teşekkürler.

M.Enes AYDÜZ
26-05-2012, 23:48
Dikkatimi çeken bir husus keywordlerinizde isminizin geçmiyor oluşu. Bence kısa süre içerisinde siteniz yükselmeye başlayacaktır. Çünkü henüz 2 aylık bir siteniz var. İlk başlarda yukarıda hatta ilk sıralarda görünüyor olmanız normal. Çünkü standart genelde bu şekilde. Önce tepede görünüyorsunuz, ardından gerçek yerinizi buluyorsunuz. Eğer sitenizi güncel tutmaya devam eder ve backlinkle desteklerseniz yukarılara tırmanırsınız.

Aynı olayı biz joomla.gen.tr olarak yaşadık. Önce ilk sayfadaydık, ardından ilk 50 sayfa içinde bile yoktuk. Aradan 3-4 ay geçti, yavaş yavaş yükseldik ve şuan 2 yada 3ncü sıradayız joomla kelimesinde.

demir76
27-05-2012, 00:40
Selam,
Haddime değil ama biraz seo çalışması yapmanız gerek.
Örneğin;
Siteniz ana sayfasında;
-Meta açıklamsına isim ad ve soyadınızla başlayın.
-meta keylerinde ad ve soyadınızı koyun.
-ana sayfa meta başlıkta sadece Ana Sayfa yazmamalı. Ad Soyadınız geçmeli.

Ayrıca:
-"http://www.erdemtaskinsu.com/egitimleri/haf-za-teknikleri.html" linkinizde olduğu gibi türkçe "ı" harfi gibi Türkçe karakterler kullanmayın, çıkmamış.
-facebook,twitter,google plus sayfaları oluşturup; beğen-paylaş butonlarını görünen yerlere koyun. Bu sosyal sitelerde sayfalarınızı yayınlayın.
-linklerinizin sonunda html olması şart değil. Buna takılmayın.
-Bir etiket bulutu eklentisi kurup; isminiz ve sitenizle alakalı taglar ekleyin. Fazla kelime kasmadan sayfalarınızdayayınlayın.
-Kaliteli birkaç siteyle link değişimi yapın. Çok fazla yapmayın. Google Penguen güncellemesiyle link değişimlerine ceza gelebilir.
-Etiketlerde kelime tekrarlarından kaçının. (Penguen güncellemesi)
-Tekrarlamak istiyorum: sosyal paylaşıma önem verin.
-Sitenize bir "arama" koyun.
-Sitemap hazırlayın ve Google Web Master Araçlarında ekleyin.
-Google Analytics hesabı açıp, takipte bulunun.
-Bing ve Yandex web master araçları sitelerinde hesap açıp yine sitemapı gönderin.

Aklıma gelenleri yazdım. Daha fazlası da var...

kuantum9
27-05-2012, 09:49
Arkadaşlar destediğiniz için çok teşekkür ederim. Acesefi kaldırmıştım 2 günce, tekrar eskisi gibi html yapmıştım bugun baktığımda anasayfada, acesef olarak html uzantsız halini indexlemişti, dolayısıyla bileşeni pasifleştirdiğim için bu sefer site 404 hata raporu verdi bu sabah tekrar aktifleştirdim, sıkıntı olmadan girdi umarım yaptığım yine bu url değişikliği sıkıntı yaratmazdırDediğiniz gibi meta key bölümüne ismimi yazdım, diğer çalışmalarıda yapmaya başladım. Destek için teşekkürler.

Akar
27-05-2012, 15:52
Arkadaşlar destediğiniz için çok teşekkür ederim. Acesefi kaldırmıştım 2 günce, tekrar eskisi gibi html yapmıştım bugun baktığımda anasayfada, acesef olarak html uzantsız halini indexlemişti, dolayısıyla bileşeni pasifleştirdiğim için bu sefer site 404 hata raporu verdi bu sabah tekrar aktifleştirdim, sıkıntı olmadan girdi umarım yaptığım yine bu url değişikliği sıkıntı yaratmazdırDediğiniz gibi meta key bölümüne ismimi yazdım, diğer çalışmalarıda yapmaya başladım. Destek için teşekkürler.Siz böyle süreki adres yapısı değiştirirseniz Google'dan bir şey beklemeyin zaten :) Ayrıca AceSEF sitenizin Google banına sebep olmaz, konuyu daha iyi değerlendirmelisiniz. Türkçe dil ve dökümentasyon konusunda kesinlikle haklısınız ama yazdıklarınızın geri kalanına hak veremiyorum. Zaten bilmediğiniz bir eklentiyi kullanmamanız daha iyi. Ayrıca ödenmiş üye iseniz AceSEF teknik desteğinden de faydalanabilirdiniz. Mesela eskiden adreslerinizin html olup AceSEF kurunca html kalkması normal değil, ayarını yapamamışsınız. Bunun ayarı gayet kolay ama siz "bu nasılsa Türkçe değil, ben bu kadar kullanabiliyorum" demişsiniz. O zaman tabii performans alamazsınız. Yapmanız gereken, adreslerin sonuna nasıl html ekleyeceğinizi sorup öğrenmekti. Buradan ya da JoomACE üzerinden bunu öğrenebilirsiniz.

Şimdi yeniden kaldırıp kuruyorsunuz eklentiyi ki bu bütün adreslerinizi etkiliyor. Sadece uzantı olup olmaması da değil, adres yapısını etkiliyor. Google robotu ne diyecek; "hele ben birtkaç ay daha sadece izleyeyim de bakalım bu site ne yapacağına karar versin, sonra doğru birşey yapmış olursa listelerim". Aynen böyledir. Bu radikal bir değişikliktir sitede ve Google ile ilişki kurmak isteyen biri için asla yapılmaması gereken hatalardandır.

kuantum9
28-05-2012, 17:36
Anlıyorum, bu programın iyi olduğunu tahmin ettiğim için yine kullanmakta ısrar ediyorum zaten. Başından beri programın iyi olduğunu söylüyorum zaten, sıkıntıyı sadece detaylarını merak ettiğimden yaşıyorum. Mesala "hakkımda içeriği" ile ilgili aynı linkten üç tane oluşturmuş, bir tanesi check işareti ve tam yıldızlı kullanılıyor, yine aynı link biraz aşağıda check işaretli, yarımdolu yıldız var, burada bir işlem yapmam gerekiyor mu ? İkinci durum ise "hakkımda içeriği" nin aynısından bir tane daha oluşturdum ve başka bir linke de bağladım, kopya içerik algılamasın diye birinci hakkımda içeriğini canonical bağlantı olarak acesef de kullandım, ikinci hakkımızdanın url'lelerini baktığımda, iki tane link oluşturmuş birincisi check aktif, boş yıldız, ikinci link ise check pasif, yarım dolu yıldız şimdi burada benim nasıl bir işlem yapmam gerekiyor? Ve bunlar kırmızı olarak gözüküyor.

Akar
28-05-2012, 18:15
Anlıyorum, bu programın iyi olduğunu tahmin ettiğim için yine kullanmakta ısrar ediyorum zaten. Başından beri programın iyi olduğunu söylüyorum zaten, sıkıntıyı sadece detaylarını merak ettiğimden yaşıyorum. Mesala "hakkımda içeriği" ile ilgili aynı linkten üç tane oluşturmuş, bir tanesi check işareti ve tam yıldızlı kullanılıyor, yine aynı link biraz aşağıda check işaretli, yarımdolu yıldız var, burada bir işlem yapmam gerekiyor mu ? İkinci durum ise "hakkımda içeriği" nin aynısından bir tane daha oluşturdum ve başka bir linke de bağladım, kopya içerik algılamasın diye birinci hakkımda içeriğini canonical bağlantı olarak acesef de kullandım, ikinci hakkımızdanın url'lelerini baktığımda, iki tane link oluşturmuş birincisi check aktif, boş yıldız, ikinci link ise check pasif, yarım dolu yıldız şimdi burada benim nasıl bir işlem yapmam gerekiyor? Ve bunlar kırmızı olarak gözüküyor.Ezbere cevap veremiyorum, kendi AceSEF kullandığım sitelerden birine girip bakmam lazım ama önümüzdeki haftaya kadar detaylı inceleme yapabilecek vakte sahip değilim; seyhat halindeyim. Bu arada kullanan ya da kodlayan arkadaşlardan cevap gelir muhakkak.