PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Temalarda Problem Yaşıyorum

geecce
26-05-2012, 10:23
selam ben yeni joomlacıyım şöyle bir sorun oluyor internetten 10 gb yakın tema indirdim. torrent sitelerinden
fakat hangi temayı kursam joomlaya ya kurulmuyor yada kurulanda daha önceki bakarak indirdiğim önizlemedeki gibi çalışmıyor. yani yarım yamalak çıkıyor. mesela x bir tema indirdim tema free yazıyor bu temanın sadece ana banner'ı çalışıyor geri kalan modüllerden hal haber yok yani tam bir tema bulamadım. gözüktüğü gibi çalışan joomla 2.5.4 türkçe kullanıyorum sorun bendemi yoksa free yazdığı halde üreticiler temanın yarısınımı yayınlıyorlar.
bana tam tamına çalışan bir tema önerebilirmisiniz. ?

M.Enes AYDÜZ
26-05-2012, 12:09
Aleykümselam.
Torrent sitelerinden tema indirerek joomlaya başlamışsanız yanlış yapmışsınız. Çünkü sitenizi yayına açtığınız ilk günden itibaren virüslerle, sitenize eklenmiş yasadışı hacklinklerle karşı karşıya kalacaksınız. Hatta ve hatta ilk başta bu virüslü kodlardan ve hacklinklerden haberdar bile olmayacaksınız. Sitenizi geliştirmeye devam edeceksiniz. Ardından bir gün bir avukattan, hosting şirketinden yada bir bankadan mail alacaksınız. Sitenizin yasadışı yollardan kredi kartı bilgisi toplayan sitelere aracılık ettiğine dair (phishing). Eğer şanslıysanız sadece "verdiğiniz tüm emekleri silerek" bu işten kurtulabilirsiniz. Ama şanslı değilseniz evinize gelecek bir kağıt ile en yakın savcılığa ifade vermeye gideceksiniz. Muhtemelen bir cezayla karşılaşmayacaksınız ama yaşattığı stres yeterince başınızı ağrıtacak.

Fakat halen daha bunlarla karşılaşmama ihtimaliniz var. Bence tüm indirdiğiniz temaları doğrudan çöp kutusuna gönderin, ücretli temaları "üreticilerinden "satın alarak" kullanın. Ücretsiz temalarıda "aracı" sitelerden değil, doğrudan üreticilerin sitelerinden indirin.

Ücretli temaları satın aldığınızda "quickstart" şeklinde bir paket olarak gönderirler. Bu paketi joomla kurar gibi kurarsınız ve sitenizi satın alırken nasıl dolu dolu gördüyseniz, aynı şekilde kullanıma hazır bulursunuz. Ücretsiz temalarda genelde sadece tema dosyalarını indirirsiniz. Bu temanın kurulumu yaparsınız ve modülleri kendiniz ilgili pozisyonlarda yayınlayarak sitenizi oluşturursunuz.

Tavsiyem ise öncelikli olarak Joomla! İlk Adım Dersleri - Joomla Portalı (http://joomla.gen.tr/joomla-cms/joomla-ilk-adim) buradaki dersleri sırasıyla takip etmenizdir.