PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomlayla çalışmaya başlamak

anykey
29-05-2012, 13:01
merhaba arkadaşlar, öncelikle web tasarımı konusunda çok acemi olduğumu belirtmek isterim,
ben yabancı bir firmadan domain ve hosting aldım. Web sitesini sürekle-bırak yöntemini kullanan bir site builder ile deneme amaçlı şekillendirdim. Gayet kolay ve kullanışlı fakat, kafamda yapmak istediklerimi yapamayacağım kadar da sınırlı bir sistem. Daha sonra cpanelden joomlayı kurdum mysql falan databases hepsini sitemizde anlattığı yönergelerle kurdum ayarladım. fakat tarayıcıdan websitemin adresini girdiğimde joomla açılmıyor da tabii ki sürükle bırak yöntemini kullanan (reklam olmasın diye isim yazmıyorum) site builder ile yaptığım site çıkıyor hiçbir şekilde joomla yönetim paneline giremiyorum tarayıcı üzerinden (cpanel hariç). siteyi sıfırlamam mı gerekli ya da format vb. ne yapmalıyım teşekkürler...

*** bu arada konu kirliliği yapmak istemedim ama arkadaşlar arama satırından yaptığım aramalarda istediğim cevaba ulaşamadım, ya da hangi anahtar kelimelerle aratacağımı bilemedim belki de acemiyim dedim ya, kusura bakmayın***

Ümit
29-05-2012, 16:44
Site builder ile yaptığın sitenin dosyalarını silmen lazım. Veya site adresinin sonuna /index.php , /administrator ekleyerek bir dene bakalım kurulum tamam mı?

Cpanel'den veya Ftp programı (filezilla (filezilla-project.org)) kullanarak site dosyalarına erişmen ve oradaki dosyaları görerek hareket etmen daha doğru yoldur.

anykey
29-05-2012, 22:41
teşekkürler ümit çözdüm olayı ;)