PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Belirli içerikleri yayınlama (sürmanşet)

millisite.net
31-05-2012, 18:51
Selamun aleyküm;
Haber sitesinde manşetin üzerinde belirli makaleleri sürmanşet olarak yayınlamak istiyorum. haber7.com veya internethaber.com sitesinde olduğu gibi... Bunun için kullanabileceğim kullanışlı bir modül önerir misiniz?

Akar
31-05-2012, 19:50
Gavick news gk4'ün ona benzer bir görünüm özelliği var, benim kişisel sitemde üstteki bir görünümü, ona yakın bir-iki görünümü daha var ve tabii düzenlenebilir de.

millisite.net
31-05-2012, 20:09
Hocam görünümden ziyade bu içerikler değişik kategorilere ait olacak. Yani yayınlanması için makaleleri tek tek belirleyeceğim. Yani makaleyi kategoriden otomatik çekmeyecek. Önemli olan özellik bu.

Akar
31-05-2012, 20:16
Otomatik çekmeyecekse bunu Özel HTML modülüne resim ve açıklama girerek de yapabilirsiniz. Sorun nedir tam olarak? :)

millisite.net
31-05-2012, 20:25
Hocam o da çok uzun iş. İstiyorum ki modüle gireyim makaleyi seçip kaydedeyim ve sürmanşette yayınlansın. Çünkü html işi bir zaman sonra sıkar ve zaman kaybına dönüşür.

BozTurk
31-05-2012, 20:47
makaleyi yazarsın kaydedersin sonra yayınlamak istediğin Bölüm ID ve Kategori IDlerini modülde belirledikten sonra content kısmında makale IDlerini ekleyerek yapabilirsin her makale IDsini virgülle ayırarak birden çok makale yayınlayabilirsin

Akar
31-05-2012, 23:18
Aslında özel bir manşet kategorisi gibi bir şey oluştursanız, orada bulunan içerikleri ya da oradakilerin seçilmiş içeriklerini bu gk4 ile gayet güzel gösterebilirsiniz. Yine de şunu söyleyeyim, haber sitelerinin ekserisinde sürmanşet, hatta manşet alanları da tek tek hazırlanıyor.

mimicom
01-06-2012, 00:11
içeriklerinden istediklerini seçilmiş yapar ve onu ilgili haber modülündede seçilmişleri seçip yayınlarsın. Böylece en son eklediğin tercih olarak eklenirse seçilmiş olanlardan yayınlanır.
Biz erzurummedya da böyle yapıyoruz. site sahibi önemli haberleri seçilmiş olarak en üstte gösterime gidiyor. hem seçilmişlerde hemde manşette gösteribiliyor.
Joomlanın bu özelliği oldukça güzel bir özellik. Çok kullanışlı

millisite.net
01-06-2012, 00:23
Erzurummedyanın sürmanşet olarak kullandığı modül ne?

mimicom
01-06-2012, 00:30
xepert content modülü diye hatırlıyorum.
çok kullanışlı ve hertürlü gösterimi olan modül. yatar ve dikey olarak kullanibilyorsun.

Beşiktaş
01-06-2012, 02:24
Merhaba size önerebileceğim Image Show GK4 modülü bir çok özelliğe sahip
modül ayarlarında anasayfada hangi haberi görünmesini istiyorsanız haberi seçiyorsunuz
kategori seçme özelliğine sahiptir...

millisite.net
01-06-2012, 22:17
Arkadaşlar fikirlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Fikirleriniz ile kafamda bir şeyler oluştu ve biraz da deneme yanılma ile sorunu hallettim.
İşte sürmanşet için yapılacaklar:
1- Bt Content Slider (ücretsiz) indirip kurdum.
2- Modülü tek satır ve 5 sütun olacak şekilde ayarladım
3- Modülün gereksiz bütün ayarlarını kapattım. Sadece resmi göster dedim ve resmi sola yasladım. Başlığı açtım. (Başlığı açmayıp da içeriğin resmine resim düzenleme rogramları ile başlık yazılsa daha güzel olur ama ben genelde sabit resimler kullanıyorum kalabalık olmasın diye.)
4- Content source ayarından content id'i seçtim.
5- İçerik idini (0,1,2,3) formatıyla yazdım. burada dikkat edilecek nokta ilk yazılan idi çekmiyor. Ben de onun yerine 0 yazdım.

Şimdi sürmanşete almak istediğim içeriğin idini sıfırdan sonra yazıyorum ve sondaki içerik idini siliyorum. Gayet basit ve kullanışlı oldu bence.

Yaptığım işlemlerin sonucunda elde ettiğim sonuç şu: memurunsesi.net (http://www.memurunsesi.net) (Kayan manşetin üzerindeki sabit içerikler)

Bu arada Admin abiler konuya çözüldü koyabilirsiniz.

Akar
01-06-2012, 23:27
Gavik news pro gk 4 için World News II temasında Editor Picks alanına bakın. Tam olarak dediğim o. Seçilen kategorilerden seçilmiş içerikleri ya da id.sine göre belirteceğiniz içerikleri gösterebilir. Kullanılacak yöntem portal mode gallery.

Home (http://demo.gavick.com/joomla16/jul2011/)

millisite.net
02-06-2012, 23:11
O da güzelmiş abi. Ben sorunumu yukarıda belirttiğim şekilde çözdüm. Şimdilik böyle iyi. Çok teşekkür ederim.

millisite.net
03-06-2012, 21:49
Abi dayanamadım ve Gavik news pro gk 4 ile sürmanşeti yeniden yaptım. Benim eskisinden güzel bir yanı var. Başlık altta değil de fare üzerine gelince resmin üzerinde çıkıyor. Artı bir özellik. Ama eskisi de kullanılışlı ve basitti.

ahmethero
21-10-2012, 23:56
ustad bende yukledim fakat sorun şu read mode sorunumu var bunu nasıl türkçeye cevirim sitede

mimicom
22-10-2012, 01:43
bu alanda xpert contenti tek geçerim. birkaç basit ayarlama ile ister seçilmiş içerikleri yayınlıyorsun, ister belirlediğin bir haber kategorisini tercih ediyorsun.

Erzurum Haber | Erzurum Haberleri | Erzurumdan Haberler | Erzurum İlçe Haberleri | Ekonomi Haberleri | Siyasi Haberler | Kültürel Haberler (http://www.erzurummedya.com) da belirli bir kategoriyi gösteriyorum
bağcılar haber | bağcılardan haber | bağcılar siyasi haber | bağcılar ekonomi | bağcılar meydan | haber | haberler | bağcılar gazetesi | bağcılar haberleri (http://www.bagcilarmeydan.com) da ise seçilmiş içerikleri gösteriyorum.

ben bundan daha kullanışlısını bulamadım. Üstelik her tema ile uyumlu.
sizin belirttiğiniz gibi mouse üzerine geldiğinde içerik başlığını gösterme özelliği de var. ama ben modül ayarları ile biraz oynarak bu modülü isteğime göre değiştirdim. Bir çok haber sitesinde kullanıyorum.

Size kolay hangisi geliyorsa tabiki tercih sizin. Ben bu modülü çok seviyorum. ister yatay ister dikey kullanabiliyorum.

millisite.net
27-10-2012, 21:20
:D en sonunda bir daha özel html'ye döndün. (Rüzgar gülü gibiyim.)