PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ cms tanıtımları için sadece joomla mı ? Hepsi mi ?

unidozer
02-06-2012, 10:32
merhabalar.

cmsforum.net sitesinin sahibiyim. şöyle bir fikrim var. sub-domainler ile cms sistemlerini tanıtmak istiyorum. eklentiler temalar v.s.

örneğin joomla.cmsforum.net ya da drupal.cmsforum.net ve forumlar için de forum.cmsforum.net.
aslında çok vaktim yok. bu yüzden yazarlar alıcam ve onlar içerikleri oluşturacak.

ve bu durumda önerileriniz nedir.

yani joomla.cmsforum.net'i joomla ile oluşturayım, drupal.cmsforum.net'i drupal ile wordpress.cm..... wordpress ile. mi ?
yoksa hepsini ayrı ayrı joomla ile mi oluşturmalıyım. ayrıca forum sistemleri ile ilgili de ayrı ayrı yapmalımıyım. ?

ayrıca birde genel bir forum olacak. o da cmsforum.net/forum gibi olur heralde.

bu durumlarda önerileriniz nedir ?

Akar
02-06-2012, 16:11
Her sistemi kendisi ile oluşturmak daha uygun olur.

M.Enes AYDÜZ
03-06-2012, 20:43
Subdomainlerin her biri için kendi adıyla özdeş cms'leri kullanın. Böylelikle hem birer demo, hem birer referans sunmuş olursunuz. Ana siteyi de istediğinizle yapar, alt sitelerin ve cmslerin tanıtımını yaparsınız.

Ümit
03-06-2012, 21:50
Fikriniz güzel ama alan adını kullanayım diyerek bu işe giriyorsanız yanlış yapıyorsunuz. Tüm sistemlere hakim olmanız ve sizin çok zamanınız olması gerekir. Yazarlara kişi başına verecek aylık en az 2.000 TL 'niz varsa bilemem. Kurulumu yapıyorum, eklentiler ve temalar sağda solda bir sürü onları eklerim/ekletirim tarzında düşünerek hareket ederseniz. 1-2 yıl host ve alan adı parası ödedikten sonra bu işten vazgeçersiniz.

unidozer
11-06-2012, 18:51
önerilerinize teşekkürler.

o halde ya alt sayfa olarak ya da subdomain olarak projeme devam ediyorum.

ayrıca ümit hocama cevabım şudur ki;

uzun emek ve uğraş istediğini biliyorum ve uğraşmaya da kararlıyım. başlangıç için (kendime de bir yön bulmak için) bir kaç yazar ile çalışacağoım. ama o kadar. sonrası bana ait. ve tabii ki gönüllülere de kapım açık :)

Dediğim gibi amaç hem bilgi paylaşımı hem de kendimi geliştirmek. sayenizde birçok şey öğreniyoruz zaten. bir adım daha atmak iyi olur sanırım.