PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Editör oluşturma denemesi yardım?

daywalkerr
02-06-2012, 20:21
Arkadaşlar öncelikle iyi günler..Benim isteğim editörden oluşturduğum formu nasıl kontrol edebilirim..yani editörden oluşturduğum bir tablo var va tabloda belirli yerler mevcut..bu belirli yerleri değitirmek için aynı tablodan bir tane daha oluşturdum ve değiştirmek istediğim yerlere "textbox" yerleştirdim..maksadım sonradan oluşturduğum tabloda "textbox" içine yazdığım yazıları en altta atıcağım button sayesinde kaydet diyerek ilk oluşturduğum tabloya admin panelinde girmeden değişiklik yapabilmek..bu konuda editör kullanımında yetersiz kadım..Kısaca söylemek gerekirse "textbox" veya "textarea" alanını kullanımı joomla editöre nasıll..editöre bununla ilgili itemler yerleştirmişler ama kullanamadım..Umarım nasıl bir şey sitediğimi anlatabilmişimdir..

Şimdiden ilgili arkadaşlara çok teşekkürler..

Akar
02-06-2012, 21:19
Content Templater eklentisini denemenizi öneririm. Belirli içerik şablonları oluşturup kullanmanız mümkün.

Content Templater - Joomla! Extensions Directory (http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/coding-a-scripts-integration/code-snippets/7152)

daywalkerr
03-06-2012, 01:19
Öncelikle cevapiçin teşekkürler ancak Content Template kullandığım bir bileşen ve o bu tür admin paneli dışında editör olarak makaleleri ve belli tablohcrelerini değiştirmemi sağlamıyor..o daha çok hazır şablonlar oluşturuyor ancak benim istediğim istedim hücrelere oluşturduğum admin paneli dışında bir formla müdahale tmek ve bu müdahaleye sadece istediğim hücreler üzerinde yapılmasına izin vermek..yani geniş kapsamlı bir editörden çok diediğim yere müdahele etmemi sağlıyacak bir editleme formu nasıl yaaprım onu merak ediyorum..Gene de cevabın için çok teşekkürler..:)

Akar
03-06-2012, 05:09
Vallaha ben anlayamamışım demekki olayı... Yalnız işin kötüsü yine de anlayamadım.

nizamgl
03-06-2012, 17:45
Öncelikle cevapiçin teşekkürler ancak Content Template kullandığım bir bileşen ve o bu tür admin paneli dışında editör olarak makaleleri ve belli tablohcrelerini değiştirmemi sağlamıyor..o daha çok hazır şablonlar oluşturuyor ancak benim istediğim istedim hücrelere oluşturduğum admin paneli dışında bir formla müdahale tmek ve bu müdahaleye sadece istediğim hücreler üzerinde yapılmasına izin vermek..yani geniş kapsamlı bir editörden çok diediğim yere müdahele etmemi sağlıyacak bir editleme formu nasıl yaaprım onu merak ediyorum..Gene de cevabın için çok teşekkürler..:)Sanırım senin işini form eklentisi çözer chrono for (http://www.chronoengine.com/downloads/9-chronoforms.html)m bir dene istersen direk editörden form oluşturmuyon eklenti içinden oluşturuyon