PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İki farklı sayfa için farklı excerpt

olkunmustafa
03-06-2012, 14:29
Şimdi sorunum şu ki elimde iki farklı sayfa var bunlara farklı ölçülerde öne çıkarılmış sayfalara ve farklı harf sayısında excerpt uygulamam gerek. Öne çıkarılmış görseli hallettim ama farklı excerpt kullanmanın yolunu bulamadım bütün codex'i gezdim. Bilen varsa paylaşabilir misiniz??

Çağrı
04-06-2012, 15:13
zaten hali hazırda olan fonksiyonu geliştrebiliriz. Sanırım excerpt_length için add_action ile belli bir değer atıyordun ama olmadı? :)

functions.php dosyasına şu fonksiyonu yaz.

function kisalt($excerpt = '', $excerpt_length = 50, $readmore = "Devamı »",$tags = '<a>') {
global $post;
$string_check = explode(' ', $excerpt);
if (count($string_check, COUNT_RECURSIVE) > $excerpt_length) :
$new_excerpt_words = explode(' ', $excerpt, $excerpt_length+1);
array_pop($new_excerpt_words);
$excerpt_text = implode(' ', $new_excerpt_words);
$temp_content = strip_tags($excerpt_text, $tags);
$short_content = preg_replace('`\[[^\]]*\]`','',$temp_content);
$short_content .= ' ... <a>'guid .'" title="'.$post->post_title.'">'.$readmore.'</a>';
return $short_content;
}

kullanımı;

<?php echo kisalt(get_the_content(), 50); ?> şeklinde.. content'i 50 karaktere düşürür.

olkunmustafa
04-06-2012, 16:01
Güzel iş çıkarmışsın eline sağlık çağrı. :) Yanlız bir yeri sorucam

"$short_content = preg_replace('`\[[^\]]*\]`','',$temp_content);" bu ksıım ne işe yarıyor anlayamadım ?

Çağrı
04-06-2012, 18:53
Wordpress Short Tags olayı varya hani... Hani bazı eklentileri yazı içinde göstermek için kullanırsın.. Atıyorum [slideshow] şeklinde.
Yazı içinde short tags varsa onu siliyor. Ki kısaltınca ekranda çıkmasın diye, yok çıksın yine de diyorsan o satırı silebilirsin. ;)

olkunmustafa
04-06-2012, 19:03
Anladım silmeme gerek yok ama bunu bile düşünmeleri çok iyi olmuş. Teşekkür ederim eline sağlık :)