PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CMS portalı için önerileriniz.

unidozer
04-06-2012, 11:43
merhabalar.

cmsforum.net sitesine drupal 7.12 kurulu. site içeriği olarak cms sistemleri ile ilgili bilgiler yer alacak. tek yazarı benim. boş vakit buldukça düzenlemeye çalışacağım. şu şekilde yapılandırmak istiyorum.

wordpress ile ilgili bilgiler, eklentiler, temalar, ve benzeri bilgiler ; "cmsforum.net/wordpress" adresine wordpress kurulmuş bir sitede

joomla ile ilgili konular; "cmsforum.net/joomla" adresine joomla kurulmuş bir sitede.

drupal de yine cms....../drupal. ve ayrıca forum.cmsf.....net adresinde felan. ve zamanla diğer cms sistemleri için de geçerli olacak bir yapıdan söz ediyorum.

bu durumda yapı sizce doğrumudur. yoksa her biri için subdomain açar mı yapmalıyım. zira forum sayfası öyle olacak ve smf kurmayı düşünüyorum. belki daha sonra insanlar sitemi severse bullettin.

şimdi gelelim ana sayfaya. ana sayfa üzerinde bu yaptığım alt sitelerden menüler/bloklar oluşturup linkler vereceğim.

örneğin;

Joomla ;
joomla eklentikleri,
joomla temaları,
joomla sürümleri,
yerli joomla kaynakları,
yabancı joomla kaynakları,

gibi menüler oluşturup joomla ile ilgili olanları "cm....net/joomla" adresinde ki joomla kurulu sitede yayımlayarak aynı mantığı diğerlerine de uyarlamak istiyorum.

Her birine haftada 1-2 içerik ekleyecek zamanım olacak. bazen yarım gün bile olarabilir. ama garanti değil.

ayrıca "hepsini neden ana sitede yapmıyorsun?" diye sorarsanız hem sistemlerin her birine aşina olmak, hemde sorunlara aktif çözümler üreterek tecrübe kazanmak.

önerileriniz nelerdir ?

teşekkürler.