PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google SandBox'a düşermiyim ?

unidozer
05-06-2012, 10:00
Merhabalar.

site.com
site.com/site2
site.com/site3

şeklinde (site içinde site kursam) ve site2 ile karşılıklı link alsam versem bu durumda google sandbox riski nedir?

Örn; fotoevi.com diye bir sitem var. yeni bir veritabanı oluşturdum ve ftp üzerinden yeni bir klasör açıp wordpress kurdum ve şöyle bir site yaptım.

fotoevi.com/mankenler

fotoevi.com üzerinde drupal yada wordpress ya da joomla falan kurulu.
fotoev.com/mankenler sitesinde de wordpress kurulu.

ikisi arasında ve hatta üçü arasında (örn; fotoevi.com/oyuncular) çapraz link olamayacağı için karşılıklı link alışverişi yaptım.

sorun olur mu?

google bu siteleri başka birer site olarak mı algılar yoksa fotoevi.com/magazin/ şeklinde olacağı için sorun olmazmı ?

Çağrı
05-06-2012, 17:53
Site içi linkler olarak algılar sorun olmaz.

olkunmustafa
05-06-2012, 18:18
Merhabalar.

site.com
site.com/site2
site.com/site3

şeklinde (site içinde site kursam) ve site2 ile karşılıklı link alsam versem bu durumda google sandbox riski nedir?

Örn; fotoevi.com diye bir sitem var. yeni bir veritabanı oluşturdum ve ftp üzerinden yeni bir klasör açıp wordpress kurdum ve şöyle bir site yaptım.

fotoevi.com/mankenler

fotoevi.com üzerinde drupal yada wordpress ya da joomla falan kurulu.
fotoev.com/mankenler sitesinde de wordpress kurulu.

ikisi arasında ve hatta üçü arasında (örn; fotoevi.com/oyuncular) çapraz link olamayacağı için karşılıklı link alışverişi yaptım.

sorun olur mu?

google bu siteleri başka birer site olarak mı algılar yoksa fotoevi.com/magazin/ şeklinde olacağı için sorun olmazmı ?

Sorun olmaz ama başka bir siteden link alıyormuşsun gibii de algılamaz. Sana tavsiyem backlink almak için acele etme ve çok uğraşma. Seo ile ilgili başarılı adımlar atmış biri olarak söylüyorum bunu. Google'ı kandırmaya çalışma. Sen insanlara faydalı ve farklı bilgiler sunmaya çalış. İnternet üzerinden hizmet et. Gelen ziyaretçi sitene gelir ve aa burda bu varmış diyerek siteni gezerse google sana gerekli ödülü verecektir zaten.

TÜRK
06-06-2012, 00:44
Sorun olmaz ama başka bir siteden link alıyormuşsun gibii de algılamaz. Sana tavsiyem backlink almak için acele etme ve çok uğraşma. Seo ile ilgili başarılı adımlar atmış biri olarak söylüyorum bunu. Google'ı kandırmaya çalışma. Sen insanlara faydalı ve farklı bilgiler sunmaya çalış. İnternet üzerinden hizmet et. Gelen ziyaretçi sitene gelir ve aa burda bu varmış diyerek siteni gezerse google sana gerekli ödülü verecektir zaten.

Doğru, yeni siteler için backlink alınması için acele edilmemeli. Öyle ki bazı siteleri Google'ın alakasız bir sürü siteden backlink aldığı için arama sonuçlarından kaldırdığına şahit oldum. Ancak bana göre diğer yöntemlerin büyük bir kısmı da Google'ı kandırma değil, Google'ın algoritmasını az da olsa çözebilmiş insanların tarif ettikleri pratik yöntemler olarak da algılanabilir.