PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BEKLİYOR Arama Modülü Sorunu...

farabi_54
06-06-2012, 19:45
Joomla 2.5 kullanıyorum.
Arama modülüne ara dediğimde sonuçları gösteriyor fakat ana sayfadaki modüller duruyor. Arama sonuçları onların altında çıkıyor. Yani aşağı kaydırmadan görmek mümkün değil. bu da ziyaretçilere arama çalışmıyor muş izlenimi veriyor...
bu konuda ne yapabilirim...

doguhan
06-06-2012, 22:02
Öncelikle arama bileşenini bir menu linkile herhangi bir menu ye bağla, daha sonra arama modulu bu menu linkine yönlenecektir.

farabi_54
08-06-2012, 00:35
o şekilde de olmuyor.
Başka çözümlere ihtiyacım var...

millisite.net
08-06-2012, 00:36
Nasıl bir sorun tam anlamadım?

M.Enes AYDÜZ
08-06-2012, 02:57
Muhtemelen modülleriniz TÜM SAYFALARDA GÖSTER şeklinde ayarlı. Arama sayfası sonucunda gösterilen modüllerin bu özelliğini değiştirerek tekrar dener misiniz?

Eğer sonuç olumluysa, Arama olarak bir menü öğesi ekleyin. Ardından modüllerinizi bu menü öğesinde gösterilmeyecek şekilde yapılandırın.

farabi_54
08-06-2012, 18:36
Efendim oradaki modüller sadece ana sayfada gösterilecek şekilde ayarlı ama.
nedense arama sonuçlarındada çıkıyorlar...

M.Enes AYDÜZ
08-06-2012, 20:18
Efendim oradaki modüller sadece ana sayfada gösterilecek şekilde ayarlı ama.
nedense arama sonuçlarındada çıkıyorlar...

O zaman yeni bir menü öğesi oluşturmanız lazım. Yeni menü öğesi türünü "Arama Formu veya Arama Neticeleri" olarak seçin ve arama adında bir menü oluşturun.

millisite.net
09-06-2012, 22:37
farabi_54 ne yaptın oldu mu?

Efendi
25-06-2012, 21:14
Selamün Aleyküm
Aynı sorunla bende karşılantım SEO ayarlarından "Arama Motoru Dostu Adreslemeler" Evet seçilirse modüller anasayfa olarak işaretlenmiş olsada arama neticeleri sayfasında çıkıyor bunun bir çözümü var mı acaba

Yukarıda bahsedilen çözüm önerilerinin hepsini denedim. Arama Motoru Dostu Adreslemeler aktif olunca sorun çıkıyor aktif olmayıncada SEO nun anlamı kalmıyor

Efendi
26-06-2012, 12:08
İkinci mesajı yazdıgım için kusura bakmayın. belki konu gözden kaçmıştır. bu konuda bir çözüm önerisi olan var mı acil lazım bana bu arama eklentisinin aktifliği :(

Ümit
26-06-2012, 19:43
Demo ve tema indirme adresi nedir?

Efendi
26-06-2012, 19:44
Tema Artisteer yapımı ama farklı hazır temalarda da denedim sorun yine aynı
Adres: Anasayfa (http://er.hafizoglu.net/)

Ümit
27-06-2012, 09:40
Demo ve tema adresi istememin sebebi temadan kaynaklı hata ise çözmekti.

Her tema ile aynı sorunu yaşıyorum dediğiniz için yapılacak tek şey, birisine rica ederek modül yapılandırmalarınızı kontrol ettirmenizdir.

Efendi
27-06-2012, 17:28
yapabilecek bir arkadaş varsa yardımını bekliyorum. bu sitede hem seo açık hemde arama modulu sorunsuz çalışıyor yönetici arkadaşlardan bana bu konuda yardımcı olabilecek var mı acaba:bozulmus:

M.Enes AYDÜZ
07-07-2012, 00:38
Bu problemin çözümü malesef yok.

Sorun şu. Arama modülü üzerinden arama yaptığınızda, arama sonucunu aynı sayfanın ıtemid'si üzerinden döndürüyor. Yani anasayfada arama yaparsanız, anasayfa yapısı aynen korunurken, component alanında sonuçlar gözüküyor.

İç sayfalardan birinde arama yaparsanız, yine aynı şekilde sayfa yapısı aynen korunuyor, component alanında sonuçlar çıkıyor.

Joomlanın arama modüllerinde problem var muhtemelen.

Efendi
10-07-2012, 19:06
Bu problemin çözümü malesef yok.

Sorun şu. Arama modülü üzerinden arama yaptığınızda, arama sonucunu aynı sayfanın ıtemid'si üzerinden döndürüyor. Yani anasayfada arama yaparsanız, anasayfa yapısı aynen korunurken, component alanında sonuçlar gözüküyor.

İç sayfalardan birinde arama yaparsanız, yine aynı şekilde sayfa yapısı aynen korunuyor, component alanında sonuçlar çıkıyor.

Joomlanın arama modüllerinde problem var muhtemelen.
joomla.gen.tr de arama modulünde böyle bir sorun görünmüyor, burda nasıl bir sistemle o sorunu çözebildiniz?