PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ana sayfa linkindeki içerik problemi

manyo
06-06-2012, 23:11
merhaba ana sayfa linkinde tekil içerik seçili halde geldi ben bu yazının içeriğini değiştirebiliyom ama ben bu yazıyı hiç istemiyorum bu yazının olduğu yerde bir modül poziyonu filan yok bu içeriği silsem site çalışmaz oluyor ana sayfa menude main menude ben bunu menü öğesi türü ne yaparsam bu sorunu aşabilirim

nizamgl
07-06-2012, 00:30
merhaba ana sayfa linkinde tekil içerik seçili halde geldi ben bu yazının içeriğini değiştirebiliyom ama ben bu yazıyı hiç istemiyorum bu yazının olduğu yerde bir modül poziyonu filan yok bu içeriği silsem site çalışmaz oluyor ana sayfa menude main menude ben bunu menü öğesi türü ne yaparsam bu sorunu aşabilirimseçilmiş içerik yaparsanız içeiklerden istedikleriniiz de seçilmiş yaparsanız farklı içerikler görünür
ya da kategori bloğu
ya da kategori listesi seçim sizin

manyo
07-06-2012, 08:58
seçilmiş içerik yaptım olmadı kaldırdım olmadı benim istediğim ana menüde ana sayfa menüsüne atanmış içeirğin ana sayfanın hiç bir yerinde görünmemesi normalde böyle bir şey olmuyordu bu sefer nasıl olduysa analamadım

ana menüde ana sayfa linkine atanan içerik ana sayfada görütülenmesin istediğim bu

BozTurk
07-06-2012, 09:31
yapmak istediğini pek anlayamadım ama eğer bahsettiğin anasayfa yazısına tıklandığında sitenin ana sayfası açılsın istiyorsan menü türünden dış bağlantıyı seçip bağlantı kısmına aşağıdaki kodu ekleyip kaydetmen işlemi gerçekleştirecektir.

kod : index.php?option=com_content&view=featured

manyo
07-06-2012, 10:25
ana menüde ana sayfa linkindeki içerik ana sayfada görüntüleniyor bunun görüntülenmemesini istiyorum olay sadece bu

ilk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum

ana manüde ana sayfa linkinde siz tür olarak ne seçili tekil içerik ve bir içerikmi seçili yoksa benmi bir yerleri kurcalayıp bozdum

manyo
07-06-2012, 12:28
yapmak istediğini pek anlayamadım ama eğer bahsettiğin anasayfa yazısına tıklandığında sitenin ana sayfası açılsın istiyorsan menü türünden dış bağlantıyı seçip bağlantı kısmına aşağıdaki kodu ekleyip kaydetmen işlemi gerçekleştirecektir.

kod : index.php?option=com_content&view=featured

Kayıt şu hata ile başarısız oldu: Varsayılan ana sayfa menü öğesi bir bileşen olmalı.

diyor :(

nizamgl
07-06-2012, 13:46
Kayıt şu hata ile başarısız oldu: Varsayılan ana sayfa menü öğesi bir bileşen olmalı.

diyor :(kardeşim menü ögesine tıkla
üst solda en üstte
menü ögesi türü var ona tıkla
seçilmiş içeriklere tıkla
kaydet çık
içerik hazırlarken
sol üstte editörün üstünde seçilmiş kısmından evet seçersen o içerik anasayfada görünür hayır dersen anasayfada görünmez
tüm içeriklerde bu kısım hayır olursa anasayfada hiç bir içerik görünmez modüllerin filan görünür ayarlarsan

manyo
07-06-2012, 15:55
o zamanda o kısımda 10 * 980 pixel genişliğinde bir çubuk görünüyor ne baş belası bir durum oldu bu o 10*980 pixel olan yerdede her hangi bir modül poziyonu bulunmamakta :S lütfen bir çözüm

manyo
07-06-2012, 18:11
Gösterilecek içerik bulunmuyor diyor

KKKK
15-06-2012, 01:49
Benimde buna benzer bir sorunum var. Herhangi bir sayfada yayınladığım modüllerin içerisinde ki içeriklere tıkladığımda içerik sayfanın en altında açılıyor. Oysa ben sadece içeriğin açılmasını istiyorum ve normal olanda bu. Ama şuanda o sayfada ki bütün modüller yerli yerinde ve tıkladığım içerik en altta açılıyor. Halbuki menü türüm öne çıkan içerikler ve tıkladığım içerikte bu seçenek seçili değil.
Nasıl çözebilirim bu sorunu yardımcı olurmusunuz...

M.Enes AYDÜZ
07-07-2012, 00:58
Benimde buna benzer bir sorunum var. Herhangi bir sayfada yayınladığım modüllerin içerisinde ki içeriklere tıkladığımda içerik sayfanın en altında açılıyor. Oysa ben sadece içeriğin açılmasını istiyorum ve normal olanda bu. Ama şuanda o sayfada ki bütün modüller yerli yerinde ve tıkladığım içerik en altta açılıyor. Halbuki menü türüm öne çıkan içerikler ve tıkladığım içerikte bu seçenek seçili değil.
Nasıl çözebilirim bu sorunu yardımcı olurmusunuz...

Menü öğesine bağlanmamış içerikler varsa böyle bir sorun yaşarsınız.

Çözüm olarak kategori listesi olarak bir menü oluşturun ve sahipsiz içeriklerin olduğu kategoriyi seçin. Ardından modüllerdeki gösterim ayarlarını bu yeni menü öğesine göre tekrardan yapılandırın.