PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Özel HTML´de Link Rengi

Seyfullah
09-06-2012, 12:47
Merhaba arkadaslar,

özel html ile yeni bir modül olusturdugumda, icerisindeki linkler normal olarak mavi rengini aliyor.

Ben bunu siyah yapmak istiyorum, nasil yapabilirim?

Seyfullah
09-06-2012, 12:52
JCE Editor - :)

Seyfullah
11-06-2012, 20:23
Bir sorum daha olacak.

Simdi linki beyaz yaptim, ancak fare ile üzerine gelindiginde, linkin altinda mavi bir cizgi yer aliyor, onu nasil beyaz yapabilirim?

mhusty
11-06-2012, 20:43
link'in css'ine a:hover{text decoration:none; color:#fff;} şeklinde yaparsanız çizgi kalkar ve üstüne gelincede beyaz olur...

mhusty
11-06-2012, 20:48
yahut link'e kendiniz html kodları ile verebilirsiniz örnek olarak

<a href="link" style="a:link{color:#fff; text-decoration:none;} a:hover{color:#fff; text-decoration:none;} a:visited{color:#fff; text-decoration:none;} a:actived{color:#fff; text-decoration:none;}"> Örnek Link </a>

şeklinde yapabilirsiniz... Tabi bunları editörde HTML olarak gösterdikten sonra yapabilirsiniz...

Seyfullah
11-06-2012, 22:09
link'in css'ine a:hover{text decoration:none; color:#fff;} şeklinde yaparsanız çizgi kalkar ve üstüne gelincede beyaz olur...

Dediginiz kodu ekliyorum ancak kod kendisi görünüyor.

Modülün bir parcasini altta paylasiyorum:

<span style="color: #ffffff;"><strong><a href="index.php/de/exp-autos-pro/list/pkw/"><span style="color: #ffffff;">PKW</span></a></strong></span><br /><span style="color: #ffffff;"><strong>

Sizin verdiginiz kodu hangi kelimeden sonra eklemem gerekiyor, calismasi icin?

DoganLokman
11-06-2012, 22:26
<a href="index.php/de/exp-autos-pro/list/pkw/"> kısmının

<a href="index.php/de/exp-autos-pro/list/pkw/" style="a:link{color:#fff; text-decoration:none;} a:hover{color:#fff; text-decoration:none;} a:visited{color:#fff; text-decoration:none;} a:actived{color:#fff; text-decoration:none;}">
şeklinde olması gerekiyor...

mhusty
11-06-2012, 22:39
aynen öyle olması gerek :)

Macit
11-06-2012, 23:09
Aşağıda ki örnek işini görecektir.

örnek link,

<a href="#">deneme link </a>

Temel Css,

<style type="text/css">a {
font-family: "Trebuchet MS", Arial, Helvetica, sans-serif; // Link Fontu ve Büyüklüğü ayrıca temel rengi
font-size: 12px;
color: #333;
}
a:link {
text-decoration: none; // Link in ilk göründüğü renk Tıklamadan önceki hali, #333 bu rengi kullanır.
}
a:visited {
text-decoration: none; // Daha önce ziyaret edilmiş link,
color: #099;
}
a:hover {
text-decoration: none; // Mouse üzerine geldiğinde ki hali,
color: #F00;
}
a:active {
text-decoration: none; // Linke tıkladığında aldığı renk,
color: #0C0;
}
</style>

Yukarıda ki css i kullandığın takdirde herhangi bir şekilde stil atanmamış bütün linkler otomatikman bu css kullanır.

mhusty
12-06-2012, 01:39
macit abi senin dediğin olay temanın css dosyasına yazılınca olur.. Ama arkadaş özel html modülünden sorduğu için style parametresini kullanması gerektiğini söyledim.. Her ikiside işini görür yani :)

Seyfullah
18-06-2012, 19:10
Sorun cözülmüstür, tesekkür ederim.