PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google Chrome Firefox'a fark attı!

pilagetor
04-01-2012, 23:46
123

Tarayıcı rekabetinde geçtiğimiz yılın galibi Chrome oldu. StatCounter'ın gerçekleştirdiği araştırmanın sonuçlarına göre, Firefox'un da gücünü arkasına alan Chrome bir yıl önce yüzde 15 olan pazar payını 2011 Aralık ayı itibarıyla yüzde 27'ye yükseltmeyi başardı.Chrome'un destekçisi Firefox ise bir önceki yıl yüzde 31 olan pazar payını yüzde 25'e düşürdü.
Bilgi Çağı'nın haberine göre; farklı araştırma şirketlerinin sonuçları da Chrome'un 2011'de yakaladığı artış trendini bu yıl da sürdüreceğini gösteriyor.

EXPLORER DÜŞÜŞTE
Google'ın Mozilla ile yaptığı ortaklık sonucunda, Firefox'un 3 yıl boyunca Google'ın öntanımlı arama hizmeti olarak devam edecek olması da bu yükseliş trendine katkı sağlayacak gibi gözüküyor.

Tarayıcı pazarının lideri yüzde 39'luk oranla hâlâ Internet Explorer ancak Explorer hızla kan kaybetmeye devam ediyor.

MOBİLDE GRAFİKLER FARKLI
Google ise masaüstünde yakaladığı başarıyı mobil tarafta gösteremedi.

124
Yüzde 16'lık paya sahip olan Google'ın Android tarayıcısı, Apple'ın pazarda yüzde 52 paya sahip Safari tarayıcısı tarafından ezildi. Buna karşılık Safari de Opera gibi masaüstüne bir ilerleme kaydetmedi

mhusty
05-01-2012, 18:31
Chrome mükemmel bir tarayıcı ama ben firefox kullanıyorum çünkü firefoxtaki firebug eklentisi ile sitemi tasarlarken çok işimi görüyor css kodlarına hemen müdahele yapabiliyorum bu chrome'dada var aslında ama biraz karışık o ...

Çağrı
05-01-2012, 18:35
Opera'nın kıymeti bilinse.... :)

mhusty
05-01-2012, 19:18
Opera'nın kıymeti bilinse.... :)

opera'da çok güzel bir tarayıcı gerçekten çok hoşuma gidiyor...

HakankulaksiZ
05-01-2012, 19:18
İe, chrome, safari, firefox ve opera. Hepsini kullanıyorum :D

ingöğretmeni
23-01-2012, 12:13
Firefox'un eklentileri chrome'da olsa bir gün durmam. Şuan firefoxtan yazıyorum; ama tercihim benim de chrome özellikle son güncellemesi ile uçuyor adeta.

Akar
23-01-2012, 16:08
Bir tarayıcının uçma eğilimi üzerindeki eklentilerle ters orantılıdır arkadaşlar :)

kerimsarigul
23-01-2012, 18:54
Karikatür güzelmiş:) Severim yaratıcı insanları.
Tarayıcılara gelince explorer hariç diğerlerinin hepsi iyi bence. Benim tercihim daha çok operadan yana. Ödellikle dosya paylaşımı ve mail yönetimi konusunda tek tercihim. Ama web tasarımı yaparken siteyi her tarayıcıda kontrol etmek zorundayım. Tarayıcıların çok olması rekabet açısından iyi ama tasarımcı açısından biraz sıkıntılı.