PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir domaini iki hostta çalıştırmak...

mhusty
10-06-2012, 14:11
Merhabalar sizlere bir şey sormak istiyorum.. Elimde bir domain var bu domainin name server ayarlarından 4 tane name server girişi var ben bu yönlendirmelere

-Ns01 xxx
-Ns02 xxx
-Ns03 yyy
-Ns04 yyy

xxx - 1. hosting
yyy- 2. hosting ikiside birbirinden farklı..

şeklinde iki tane hostta yönlendirme yapacağım .. İlk iki hosttingte sıkıntı olduğu durumda yani siteyi açmadığı durumda diğer hosting'in devreye girmesini sağlayabilirmiyiz. Yani yedek bir hosting oluşturabilirmiyiz.. İkiside ayrı ayrı hostingler bu konuda yardımlarını bekliyorum

Fatih
10-06-2012, 22:45
Valla soruna cevap veremeyeceğim ama kafama takılan öyle yaptığını farzedelim Mustafa iki veri tabanını aynı anda nasıl güncel tutacaksın.Bir içeriği her defasında iki farklı hostinge mi gireceksin.

( hosting dns ayarlarında ns1 , ns2 ayarı var 2. açacağın hostingin dns ayarlarını ns3, ns4, yapınca olur mu denemek lazım mantıken olur gibime geliyor.:) ) sadece mantık yürüterek tahmin ettim.Yine de ustasından bilgi alman daha iyi.:)

Ümit
10-06-2012, 23:20
Cloud hosting olarak araştırma yapmanı tavsiye ederim.

mhusty
10-06-2012, 23:28
veritabanını güncellemem gerek yok .. Çünkü bunu yapacağım siteler pek güncellenmeyen siteler olacak .. Güncelleme olduğunda ise her ikisindede yapacağım. Sanırım bunun için VPS sunucu alınması gerekmiş bunuda bir araştıracağım Ümit abi senin dediğinide araştıracağım teşekkür ederim.. Sonunda kişisel sorunları halledip Web Master alemine dönüş sağladım :) :)

Ümit
10-06-2012, 23:38
VPS ile Cloud (Bulut) hosting çok farklı. Hem performans, hem güvenlik, hem de VPS ile uğraşmana gerek bırakmayacak üstün özellikleri bakımından cloud hosting, vps ile harcayacağın zamanı sitene ayırırsın. Sunucu gitti site çöktü derdin olmaz. Bunları analiz ederken yabancı sitem ve yabancı cloud hosting üzerinden test ettiğimi de not edeyim.

mhusty
10-06-2012, 23:40
anladım abi teşekkür ederim bilgilendirme için güzel bir şekilde araştıracağım...

angelaus
11-06-2012, 10:45
ilk mesajda yazdığın gibi yedekli hosting çalışır