PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Host taşıma yardım!!

olkunmustafa
11-06-2012, 12:51
Konuyu baştan şöyle anlatayım. Yeni anlaştığımız bir tekstil firması şu anda burdaki (http://www.mgn.com.tr) siteyi kullanıyor. Bizden bu sitenin google da yukarı çıkmasını istediler. Bizde wordpress ile baştan bir tasarım yapmayı uygun bulduk. Normal şartlar yeni alacağımı liux uyumlu bir hosta dosyalarımızı aktarıp ismimizi yönlendirdikten sonra sitemiz kullanılır hale gelir bunda sıkıntı yok.

Ancak sıkıntının başldağı nokta şu an ki mevcut sitenin alt domainine burdaki (http://model.mgn.com.tr) gibi asp ile bir site yapılmış. Benim barındıracağım site wordpress yani linux alt domain asp. Sunucu paneli plesk panel.

1- Hostta Hem linux hemde asp uyumlu site barındırabilir miyim??
2- Eğer barındıramazsam ne yapmalıyım. Hayatım da hiç asp kullanmadım kesin ortalık karışır o kısma hiç ellemek istemiyorum. Desteklerinizi bekliyorum...

angelaus
11-06-2012, 13:33
taşıma işleminden sonra subdomain A host kaydını eski sunucuya yönlendirebilirsiniz.

iki taraftan da host ücreti ödersiniz.

olkunmustafa
11-06-2012, 13:47
taşıma işleminden sonra subdomain A host kaydını eski sunucuya yönlendirebilirsiniz.

iki taraftan da host ücreti ödersiniz.

Biraz önce turhost ile görüştüm. Windows sunucu için php özelliğini açarak wordpress kurulumu yapabileceklerini söylediler. Ancak asp sunucu yönetimi için management studio kullanmak gerkiyormuş. management studio'nun ne olduğunu bilmiyorum ve nasıl taşınacağını da :S

angelaus
11-06-2012, 14:23
eski düzeni bozmayın. oraya yılda xxx lira vermeye devam edin. 50 TL de yeni linux host alın

Çağrı
12-06-2012, 17:17

çözüm söylenmiş :) en güzel çözüm yolu bu olu. Apache'de ASP Tags modülü var fakat hiç denemedim. Windows sunucuda da çalışır wordpress, fakat linux'taki gibi randıman vermiyor ne yazık ki.

olkunmustafa
13-06-2012, 19:30
çözüm söylenmiş :) en güzel çözüm yolu bu olu. Apache'de ASP Tags modülü var fakat hiç denemedim. Windows sunucuda da çalışır wordpress, fakat linux'taki gibi randıman vermiyor ne yazık ki.

eski düzeni bozmayın. oraya yılda xxx lira vermeye devam edin. 50 TL de yeni linux host alın

Peki subdomaini nerden yönlendireceğiz. Ben panelden baktım ama sadece başka bir siteye yönlendirme var. Başka bir host'a yönlendirmeyi nasıl yapacağız ???

Çağrı
14-06-2012, 14:50
DNS Yönetiminden CNAME A kaydını düzenleyeceksin.

Cpanel'den yapılabiliyr mu bilmiyorum fakat WHM'den yapılabiliyor. Sunucu (VPS yada Reseller'da olur) size aitse Edit DNS Zone kısmından yapabilirsin. Değilse hostcuna söyleyip, alt alan adını söylediğinde o yapar.