PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaç kişi Linux dağıtımlarından birini kullanıyoruz?

DoganLokman
11-06-2012, 21:28
Merhaba arkadaşlar.

Forumda böyle bir bölümün olduğunu uzun zamandır biliyorum ve sürekli olarak burada bir paylaşım oluyormu diye kontrol ediyorum. Ancak yavaş yavaş buraları da renklendirmek gerekir diye düşünüyorum... Burada forumlarımızda gezinen arkadaşların kullanıyorlarsa eğer hangi dağıtımı kullandığını bu başlık altında yazmasını isteyeceğim. İlk olarak ben başlayayım...

Linux dağıtımlarından Son kullanıcı desteğini çekmeden önce Pardus kullanıyordum. Tabi yanında ubuntu da kuruluydu ancak çok fazla kullanmıyordum sadece merak için kurmuştum. Windowsa en yakın masaüstü ortamını KDE'yi en sorunsuz kullanan dağıtımdı Pardus. Bence de Linux'a ilk başlayacak kişilerin Pardus'tan başlamaları gerekirdi. Ancak son kullanıcı desteğini çektikten bir süre sonra ise sadece ubuntu kullanmaya başladım.

Şu anda da bilgisayarımda sadece Windows 7 ile ubuntu mevcut ve genelde ubuntu kullanıyorum sadece bir kaç site ile işim olduğunda (bazı devlet siteleri ve okuduğum üniversitenin öğrenci otomasyon sistemine gireceğim zaman i.e.'yi zorunlu olarak istedikleri için ve kuzenler, yeğenler bilgisayarda oyun oynamak istediklerinde) windows'u açıyorum...

Kullanan varsa buradan paylaşmalarını istiyorum...

angelaus
11-06-2012, 23:20
ubuntu fanboy olarak selamlar.

Çağrı
14-06-2012, 15:36
Şu sıralar Win7 stabil oldu bende ne yazık ki. Fakat asla vazgeçmeyeceğim bir dağıtım varsa o da Ubuntu :)

tekil
27-07-2012, 04:16
Uzun zamandır Ubuntu kullanıyorum. :)

Şenol
27-07-2012, 09:16
Bir ara merak ettiğim için Ubuntu kullanmıştım ama nedense doğru dürüst kullanamadım benden kaynaklanan bir şeydi tahminin,şu anda Win 7 kullanıyorum işimi görüyor.

vuslat
27-07-2012, 10:12
Merhaba;

Ben linuxu şirketimizdeki 25 pc ye kurdum ( pardus ) gayet iyiydi fakat bazı programlarımızı calıştırmadı. Bende wine ile o programları calıştırıyordum. ardından kullanıcı desteği cekilince tabiri caizse sap gibi kaldık. mecburen tekrar Win7 ye dönüş yaptık. Tek tesellim keni adıma 25 personelimizde pardusu kullanarak en azından linux u sevdi. Kendi kişilsel bilgisayarımda ubuntu ve centos kullanıyorum. İnşallah birgün win esaretinden kurtularak Linux türevi bir kendi işletim sistemimizin limitlerini zorlamak nasip olur...

saygılarımla;

DoganLokman
28-07-2012, 00:54
Merhaba;

Ben linuxu şirketimizdeki 25 pc ye kurdum ( pardus ) gayet iyiydi fakat bazı programlarımızı calıştırmadı. Bende wine ile o programları calıştırıyordum. ardından kullanıcı desteği cekilince tabiri caizse sap gibi kaldık. mecburen tekrar Win7 ye dönüş yaptık. Tek tesellim keni adıma 25 personelimizde pardusu kullanarak en azından linux u sevdi. Kendi kişilsel bilgisayarımda ubuntu ve centos kullanıyorum. İnşallah birgün win esaretinden kurtularak Linux türevi bir kendi işletim sistemimizin limitlerini zorlamak nasip olur...

saygılarımla;

Bildiğim kadarıyla Pardus projesi sadece son kullanıcı için desteğini çekti. Yani Pardus Kurumsal sürümünü yine şirketinizde kurup kullanabilirsiniz ve destek alabilirsiniz diye biliyorum... Ancak açık kaynağa özendirmek ve tanıtmak amacıyla iyi bir tecrübe olmuş... win7 değilde ubuntu'ya dönüş yapsaydınız keşke :)

Hasan Hüseyin
11-08-2012, 02:30
Bildiğim kadarıyla Pardus projesi sadece son kullanıcı için desteğini çekti. Yani Pardus Kurumsal sürümünü yine şirketinizde kurup kullanabilirsiniz ve destek alabilirsiniz diye biliyorum... Ancak açık kaynağa özendirmek ve tanıtmak amacıyla iyi bir tecrübe olmuş... win7 değilde ubuntu'ya dönüş yapsaydınız keşke :)

Evet pardusun bu yönünden ötürü bende ubuntu'ya geçiş yaptım.

veysirun
14-08-2012, 05:57
Bir zamanlar ubuntu :) pardus'tan doğrusu pek bir şey anlamadım ama linux olarak hep favorim ubuntu olmuştur. Bir dönem çok kullandım şuan Win7 deyim bakalım belki ilerki bir zaman da tekrar en azından ikinci bir işletim sistemi olarak kurarım. :cokguzel: