PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alan adı yönlendirmesiyle ilgili bi soru (maskeli yada direk yönlendirme)

batuhansaglam
12-06-2012, 02:08
Alan adı yönlendirme seçenekleri arasında, maskeli yönlendirme ve direk yönlendirme seçenekleri var. Sizce bunlardan hagisi yönlendirilecek site açısından avantajlı olur. Asıl sorum buydu. İkinci olarak, SEO açısından alan adı yönlendirmenin artıları eksileri var mı? Açıkçası orjinal sitenin adı epey bir uzun, amacım kısa bir alan ismiyle bu yönlendirmeyi yapmak. Ne dersiniz ?

doguhan
12-06-2012, 08:33
Maskeli yaparsan HTML üst bilgileri<title> vb maska yaptıgınız ayardan alır. Bence yapmamak daha uygun... Mask Yönlendirme yapmak zaten google tarafından sorun çıkartır. SEO açısından ise subdomain adları ve URL isimleri arama motorunda önceliklidir.

batuhansaglam
12-06-2012, 12:46
Maskeli yaparsan HTML üst bilgileri<title> vb maska yaptıgınız ayardan alır. Bence yapmamak daha uygun... Mask Yönlendirme yapmak zaten google tarafından sorun çıkartır. SEO açısından ise subdomain adları ve URL isimleri arama motorunda önceliklidir.
Teşekkürler doguhan, şimdi şöyle bir şey farkettim google'ye hurriyet.com yazdım direk yönleniyor ama ön bellekte com.tr'nin görüntüsü var. Tabi o farklı bir konu sanırım , site içi kodlarla alakalı. Ben şimdi direk, maskesiz yönlendirme yaptım.