PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AppSrv mı xampp mı?

Akar
05-01-2012, 08:41
Siz hangi yerel sunucuyu kullanıyorsunuz ve neden? Yani ben mesela bugüne kadar uzun süreli 3 ya da 4 farklı yerel sncu yazılımı kullandım ve şu anda xampp tercih ediyorum. xampp kullanmasam appsrv kullanırım. Çünkü bu ikisini hem gerçek bir sunucu mantığında kullanabiliyorum hem de büyük oranda sorunsuz yazılımlar. Orasında burasında hata verip uğraştırmıyorlar beni. Siz hangisini, neden tercih ediyorsunuz?

tekil
05-01-2012, 10:14
Birçoğunu denemiş birisi olarak uzun süre AppServ kullandım. Hala bilgisayarımın Windows kısmında hazır şekilde bekliyor. Normalde Linux kullandığım için ise Lamp server zaten işimi fazlasıyla görüyor.

dakini
05-01-2012, 14:02
Önceden easyPhp kullanıyordum ama wamp'ı denedikten sonra hemen ona geçtim.Bana göre en büyük artısı sunucuyu dışarıdan erişilebilir şekilde yapılandırmak oldu.
Yani wamp sadece yerel sunucu değl artık.Hatta bunu büyük bir projede bile kullanıyorum ve şimdiye kadar bir sorun olmadı.

Akar
05-01-2012, 14:05
Önceden easyPhp kullanıyordum ama wamp'ı denedikten sonra hemen ona geçtim.Bana göre en büyük artısı sunucuyu dışarıdan erişilebilir şekilde yapılandırmak oldu.
Yani wamp sadece yerel sunucu değl artık.Hatta bunu büyük bir projede bile kullanıyorum ve şimdiye kadar bir sorun olmadı.Aslında bunlar aynı alt yapıya sahip, wamp, lamp, xamp hepsi de iyi. xampp tercih etmemin sebebi multiplatform olmasıydı. Yoksa wampp kullanacaktım. Temelde aynılar. Bu arada sizin özel üyeliğiniz tutunmamış hesabınıza galiba, ayarlıyorum hemen.

muzilla
05-01-2012, 16:03
Yani wamp sadece yerel sunucu değl artık.Hatta bunu büyük bir projede bile kullanıyorum ve şimdiye kadar bir sorun olmadı.

kesinlikle aynı fikirdeyim, hatta wamp' ın 2.0h sürümünü hiç birşeye değişmem:) son sürümünde aldığım hataları bunda sorunsuz çalıştırıyorum....

kaderebak
05-01-2012, 16:31
Ben daha farklı olarak server 2003 üzerinde plesk panel 9,5 1 domain lisansı kullanıyorum, ikinci bilgisayarıma kuruyorum , bu sayede hem hosting yapısı ile bir arada çalışmış oluyorum hemde , bahsedilen programların basit hataları ile karşılaşmıyorum..

nizamgl
05-01-2012, 16:56
Windows7 64 bit sistemde xammp çok sorunlu bu nedenle wamp a geçiş yaptım
Pardus 2011 64 bit sitemde ise lamp kullanıyorum ama şu dosya izinlerini çözemedim hala her eklenti kurulumundan sonra düzenlemek istersem dosya izinlerini değiştirmem gerekiyor

mhusty
05-01-2012, 18:27
wampserver kullanıyorum çünkü hiç bir sorun yaşamıyorum ha uzak sunucuda kurmuşum siteyi ha yerelde fark yaratmıyor wampserver :D

HakankulaksiZ
05-01-2012, 19:24
Wamp ın rahatlığını xampp v.b. programlarda bulamadım. Joomla ve wordpresste pek nadiren hata veriyor. :)

tekil
05-01-2012, 22:15
Windows7 64 bit sistemde xammp çok sorunlu bu nedenle wamp a geçiş yaptım
Pardus 2011 64 bit sitemde ise lamp kullanıyorum ama şu dosya izinlerini çözemedim hala her eklenti kurulumundan sonra düzenlemek istersem dosya izinlerini değiştirmem gerekiyor

Ubuntu kullanıyorum ben uçbirimden sudo nautilus ile dosya yöneticisi açtıktan sonra sitenin klasörünü bir defa 777 yapmak yetiyor bende daha sonra herhangi bir eklenti kurulumunda bir sorunla karşılaşmıyorum.

sudo chmod 777 -R /var/www/klasörismi şeklinde.

Aslında bende bunu yapmak istemiyorum. Kendiliğinden sorunsuz çalışsın istiyorum ama şuana kadar bir çözümünü bulamadım. Her site için bir defa yapmak zorunda kalıyorum.

nizamgl
05-01-2012, 22:33
Ubuntu kullanıyorum ben uçbirimden sudo nautilus ile dosya yöneticisi açtıktan sonra sitenin klasörünü bir defa 777 yapmak yetiyor bende daha sonra herhangi bir eklenti kurulumunda bir sorunla karşılaşmıyorum.

sudo chmod 777 -R /var/www/klasörismi şeklinde.

Aslında bende bunu yapmak istemiyorum. Kendiliğinden sorunsuz çalışsın istiyorum ama şuana kadar bir çözümünü bulamadım. Her site için bir defa yapmak zorunda kalıyorum.ben o klasörü değil de home klasöründen çalışıyorum tüm dizine yazma izni veriyorum ama gene de her eklentide aynı şey oluyor tekrar izni ayarlamak gerekiyor pardus un 2009 sürümünde böyle bir sorun olmuyordu ama 2011 de böyle bişey çıktı hayırlısı bakalım

tekil
05-01-2012, 22:39
Pardus hiç kullanmadığım için bu konuda yorum yapamıyorum ama benzer sorunlar aslında bu yetki olayının bir çözümü vardır ama nerede :)

İlyas
06-01-2012, 02:11
yıllarca easyphp kullandım çok pratik ve hızlı idi ama son birkaç yıldır xampp kullanıyorum ve memnunum

Akar
06-01-2012, 07:40
yıllarca easyphp kullandım çok pratik ve hızlı idi ama son birkaç yıldır xampp kullanıyorum ve memnunumTövbe ettim, doğru yolu buldum diyorsun yani :)

İlyas
06-01-2012, 11:51
evet abi aynen :)

kubilay35
07-01-2012, 15:54
AppSrv kulanıyorum bu arada bu özel üyelik fikri güzelmiş akar ustam :) (kendimi özel hissettim.)

aligultekin34
11-01-2012, 01:50
windos7 64 bit sürümde hangi serveri öneriryorsunuz arkadaşlar. wampı kurdum ama çalıştıramadım.. :(

BozTurk
18-01-2012, 01:47
xampplite veya aampp 1.7.x surumlerini öneririm eğer profesyonel bir çalışma yapacaksan dışardan erişim gibi durumlar söz konusu olsun dersen wamp derim senin seçimine kalmış normal bir local çalışmada xammp 1.7 ve üzeri sürümlerinin sorunsuz paketleri mevcutsa elinde win xp yada win 7 de gayet kararlı çalışıyor şahsen ben tercihimi xamppliteden yana kullanıyorum :)

Uğur
18-01-2012, 01:56
bende easyphp hatalarından gına gelmiş bir haldeyken WampServer kurup kullanmayı denedim ve güzel bir sonuçla karşılaştım :) şuana kadar kurduğum hiçbir sitede hata sıkıntı olmadı :) gayet hızlı basit kullanışlı :)

batuhansaglam
18-01-2012, 07:27
bende xampp 'dan memnun bana çok pratik geliyor.

Akar
18-01-2012, 08:49
Konu başında ben xampp kullanıyorum demişim ama senelerdir aktif kullandığım xampp-lite; düzelteyim.

M.Enes AYDÜZ
18-01-2012, 13:01
Ben MAMP kullanıyorum. Gayet rahat ve kullanışlı. Birde yanında AptanaStudio ile birlikte kullanınca pek bir rahat oluyor.

http://www.mamp.info/en/images/screenshots/mamp_controlcenter.png

Akar
18-01-2012, 13:27
Ben MAMP kullanıyorum. Gayet rahat ve kullanışlı. Birde yanında AptanaStudio ile birlikte kullanınca pek bir rahat oluyor.Dünya dışı hareketlilik algılandı.

bypavel
20-01-2012, 22:20
gelenekçiyimdir: easyphp

ZuCChiNi
24-01-2012, 11:19
En başından beri Uniserver (Orion) (http://www.uniformserver.com/) kullanıyorum.
Son sürümünde teamviewer ile port çakışması oldu ama kolayca hallettim.

241

Bugün ise Windows'un WebMatrix'ini denedim.
Joomla! download bölümünden tıklandığında yükleniyor.
Joomla! yı kuramadı. Ben de elle kurulum yaptım.
Şu anda fazla ayrıntıya giremedim. Bu yüzden WebMatrix ile ilgili herhangi bir yorumda bulunmayacağım.
Ama görünüş itibarı ile beğendim.

dakini
28-03-2012, 19:21
xampp'ın taşınabilir olma özelliği harikaymış.Bütün ayarlarıyla,veritabanıyla,sayfalarla beraber kolaylıkla taşıyıp başka bir bilgisayarda çalıştırabiliyorsunuz.
Hemen bir projemde kullanmaya başladım.Acaba performans bakımından,aynı anda kaç erişimi kaldırabilir fikri olan varmıdır?

Akar
28-03-2012, 20:12
xampp'ın taşınabilir olma özelliği harikaymış.Bütün ayarlarıyla,veritabanıyla,sayfalarla beraber kolaylıkla taşıyıp başka bir bilgisayarda çalıştırabiliyorsunuz.
Hemen bir projemde kullanmaya başladım.Acaba performans bakımından,aynı anda kaç erişimi kaldırabilir fikri olan varmıdır?Hiç o şekilde test etmedim. Ancak daha evvel bunun için kullandığımız uniformserver'dan sonra gelen ilk iyi çözüm olduğu kesin.

BozTurk
28-03-2012, 20:46
xampplitenin c: dizinine attığı klasörü alıp flashdisklerde istediğiniz gibi taşıyabilirsiniz taşıma işlemi sonunda xampplite klasörünün c: dizininde olması şartıyla xampp_start.exe çalıştırmanız yeterlidir tüm verileriniz başka pclerde hiç bir hataya maruz kalmadan karşınıza gelicektir

millisite.net
29-03-2012, 23:16
xampp