PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Format sorunu

Şems
15-06-2012, 22:53
Esselâm,
Aylar sonra yeniden foruma girebilmek hoş bir olay benim için. Bir sorunum için yardım isteyeceğim sizlerden. Windows xp dosyalarını usbye direkt kopyaladım. LG x130 netbook içerisinde şu an hiçbir OS bulunmadığından sadece bios ve boot manager kısmını kullanabiliyorum. USByi taktığımda ve bios sıralamasında 1. sıraya getirdiğimde disk remove or other media... halindeki hata ile karşılaşıyorum. HDD yi ilk sıraya alınca boot managerden usb belleği seçince de bu sefer siyah bir ekran geliyor ve öyle kalıyor. Windows xp,7 ve 8 sürümleri elimde var nasıl formatlayabilirim?

Teşekkürler...

DoganLokman
16-06-2012, 12:35
xp dosyalarını usb ye direk kopyaladım demişsiniz. Direk kopyaladım dediğiniz işlemi nasıl yaptınız? XP kurulum CD'sini açıp içerisindeki dosyaların tümünü seçip sağ tıklayıp kopyala dedikten sonra USB içerisine mi kopyaladınız? Eğer böyle yaptıysanız yanlış yapmışsınız (aldığınız hata muhtemelen bu şekilde yaptığınızı gösteriyor...). Elinizdeki USB belleğin içerisine aktarım yaparken bootable olarak ayarlamanız gerekir USB belleğinizi... Bunu yapabilmeniz için çeşitli cd yazma programları sanal optik okuyocu oluşturma programları mevcut... Öncelikle elinizdeki işletim sistemlerinden hangisini kurmak istediğinize karar verin. Benim önerim netbookunuzun altındaki etikette hangi sürüm yazıyorsa onu kurmanız yada varsa elinizde windows 7 starter kurmanız olacaktır. Daha üst sürümlerde performansta çok büyük yavaşlama yaşarsınız.

Daha önce bir teknoloji marketinde (gerçi servisin adını verdiğimde muhtemelen hangi mağazalar olduğunu anlayacaksınız) Power Service sorumlusu olarak çalıştığım süreçte bu gibi format atma olaylarını çok sık uyguladım. Yada ben orjinal yazılımına dönmek istiyorum diyorsanız size en yakın Power Service gidip "ben LG x130 netbbokum için Recovery DVD'lerini almak istiyorum" size sadece 12,90 TL (İlk Kurulum) ücret karşılığında bu DVDleri vereceklerdir. Eğer yok diyorsanız burada resimli bir şekilde USB'den format atma olayını anlatmaya çalışayım...

kuantum
17-06-2012, 13:46
Aşağıdaki linkte anlatılmış
USB Flash Bellekten Windows XP Kurulumu (Bootable USB Windows XP) | Seyir Defterim (http://www.emrahyumuk.com/usb-flash-bellekten-windows-xp-kurulumu-bootable/)

aligultekin34
17-06-2012, 23:04
USB den kurulumda ben sorun yaşayan biri olarak söyliyeyim kurabiliyorsanız windows 7 kurun derin. Ben 2-3 kere denedim dosya okuma hatası verdi hep sizde yaşarsanız fazla uğraşmayın derim :)