PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Seo Ayarları

T.Ayrılmaz
05-01-2012, 12:23
Merhaba Arkadaşlar;

Joomla konusunda çok da acemi değilim :) ama seo ayarlarımı benden sistemin istedikleri doğrultusunda gerekeni yaptım, hatta başka arkadaşlarımlada istişaresini yaptum. İçerikleri girerken rumuzlarını elle yazdım sistemin kendi yapılandırmasına imkan vermedim, içeriği menüye bağlarken dikkat edip rumuzlarını da elle yapılandırıyorum ama nedense adres satırında siteadi/2012-01-05-07-49-10/içerik şeklinde bir sorunla karşılaşıyorum. tüm içerik ve menüleri sildim tekrar tekrar yaptım ama sonuç hep aynı umuyorum ki Joomla 1.7.x de bu sorunu yaşayan başka arkadaşlarımızda vardır. Çözüme kavuşturur isek mutlu olacağım.
Selamlar

T.Ayrılmaz
05-01-2012, 12:51
Arkadaşlar bir şeyi daha fark ettim menüye direk link olarak içeriği bağladığımda herşey normal, ama Sub menu olarak içeriği menüye bağladığımda yukarıdaki sonuç ile karşılaşıyorum. Belki çözüme katkı sunar.

Akar
05-01-2012, 12:53
Alt menü yaptığınızda bunun üst menü öğe türünü nasıl ayarlıyorsunuz?

T.Ayrılmaz
05-01-2012, 13:52
Akar Abi menü öğe düzenleme kısmında Ana öğe Listesindeki Üst menülerden bir tanesini atayıp geçiyorum abicim

Akar
05-01-2012, 14:03
Öyle "birini seçiyorum" olmaz ama :) Ne seçtiğinizi bilmeniz lazım. Ana öğe listesinden seçim yapılmıyor, siz muhtemelen boş kaydediyorsunuz. Orada iki tür menü öğesi kullanır, biri Dış Adres, diğeri Ayraç. Ayraç kullanırsanız sorun olmaması lazım.

T.Ayrılmaz
05-01-2012, 14:23
Abi özür dilerim ben sorunuzu yanlış anladım elbetteki Dış Adres Kullanıyorum Örnek Verecek olur isem ; Kurumsal diye bir ana öğe için Dış Adres seçeneğini kullanıyorum. İçeriği direk olarak buraya bağladığımda srun yok. Ben Bu Kurumsal Menüsü Altına tekil içerik tercihini kullanarak Hakkımızda kısmı ekliyorum ya o zaman yukarıda ilk yazdığım srun ile karşılaşıyorum. Yoksa tercihimi sizin belirttiğiniz gibi kullanıyorum abicim.

Akar
05-01-2012, 14:30
Abi özür dilerim ben sorunuzu yanlış anladım elbetteki Dış Adres Kullanıyorum Örnek Verecek olur isem ; Kurumsal diye bir ana öğe için Dış Adres seçeneğini kullanıyorum. İçeriği direk olarak buraya bağladığımda srun yok. Ben Bu Kurumsal Menüsü Altına tekil içerik tercihini kullanarak Hakkımızda kısmı ekliyorum ya o zaman yukarıda ilk yazdığım srun ile karşılaşıyorum. Yoksa tercihimi sizin belirttiğiniz gibi kullanıyorum abicim.Estağfirullah. Siz o dış adresleri ayraç ile değiştirin ve rumuzları elle düzeltin. Sonrakilerde artık bu tür menü öğesi oluştururken ayraç türünü seçin.

T.Ayrılmaz
05-01-2012, 14:37
Abicim Sorun Çözüldü Dış Adres aldığımız da bu sorun yaşanıyormuş. Ayraç olarak kullandığımda soruna rastlamadım tüm rumuzların elle yazılması gerkiyor. Ben saten bu şşekilde bir tercih kullanmıştım. İnşallah Bu sorunu yaşayıpta çözüm üretemeyenler içinde iyi bir çaşılma olmuş olsun. Emeklerin için teşekkür ederim.

Akar
05-01-2012, 14:39
Abicim Sorun Çözüldü Dış Adres aldığımız da bu sorun yaşanıyormuş. Ayraç olarak kullandığımda soruna rastlamadım tüm rumuzların elle yazılması gerkiyor. Ben saten bu şşekilde bir tercih kullanmıştım. İnşallah Bu sorunu yaşayıpta çözüm üretemeyenler içinde iyi bir çaşılma olmuş olsun. Emeklerin için teşekkür ederim.Yeni oluşturduklarınızın rumuzlarıyla ilgilenmeniz gerekmez. Joomla tüm alanlarda rumuzları Türkçe için uygun doğru şekilde oluşturabilir. Aklınızda olsun. Yalnız bu adres olayında, rumuz belirleyemediği için diğer rumuz belirleyemediği (Arapça gibi) durumlarda yaptığı şeyi yapıyor, tarih atıyor. O da normalde sorun olmaz ama bu bir üst öğe ise, yani altına öğe eklenirse o zaman tarihsel rumuz beliriyor.

Geçmiş olsun :)

YsfBahar
05-01-2012, 14:46
Teşekkürler. Aydınlatıcı bir konu olmuş.