PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Frameworklu sitelerde çoklu dil

aligultekin34
17-06-2012, 23:12
Slm arkadaşlar Frameworklu sitelerde çoklu dil seçeneğini kullanmak istiyorum. Bunu nasıl yaparım ?

mhusty
17-06-2012, 23:16
Framework'lu siteler derken abi ? Framework tabanlı temalar mı ? anlayamadım da :D

aligultekin34
17-06-2012, 23:24
Evet frameworklu temaları kastediyorum. Biliyorsunki onlarda temadan seçiyorsun menüyü..

aligultekin34
22-06-2012, 16:28
Güncel..!!

M.Enes AYDÜZ
22-06-2012, 16:44
Şöyle örnek vereyim.

Üstmenüyü temadan seçiyorsun. Bu yüzden üstmenü tüm dillerde ortak olması lazım.

İnternette anlatılan derslerin aksine üstmenü için farklı farklı dillerde farklı menüler oluşturma. Sadece bir tane ortak üst menü oluştur. Üst menüde yer alan Türkçe, ingilizce, almanca tüm menü öğelerini burada oluştur. Oluştururken dil seçeneklerini mutlaka seç.

Ardından Türkçe dilin anasayfasını default olarak seç, yanında Türk bayrağı belirecek.

İngilizce dilin anasayfasını da default olarak seç, yanında ingiliz bayrağı çıkacak.

(default seç derkenki kastım, normalde anasayfa seçtiğimizde yıldız işareti çıkan yer varya, oraya bir kez tıklaman)

angelaus
22-06-2012, 17:42
1 menüyü TÜM DİLLER seçmek lazım bu sorun nasıl aşılıyor

M.Enes AYDÜZ
07-07-2012, 00:48
Şöyle örnek vereyim.

Üstmenüyü temadan seçiyorsun. Bu yüzden üstmenü tüm dillerde ortak olması lazım.

İnternette anlatılan derslerin aksine üstmenü için farklı farklı dillerde farklı menüler oluşturma. Sadece bir tane ortak üst menü oluştur. Üst menüde yer alan Türkçe, ingilizce, almanca tüm menü öğelerini burada oluştur. Oluştururken dil seçeneklerini mutlaka seç.

Ardından Türkçe dilin anasayfasını default olarak seç, yanında Türk bayrağı belirecek.

İngilizce dilin anasayfasını da default olarak seç, yanında ingiliz bayrağı çıkacak.

(default seç derkenki kastım, normalde anasayfa seçtiğimizde yıldız işareti çıkan yer varya, oraya bir kez tıklaman)

Burada anlattığım şey 2.5.6 sürümünde yapılamıyor. O yüzden her dil için bir menü grubu oluşturuyorsunuz.

Frameworklu temalarda ise; temayı kopyalayıp atama yolu ile dillerin anasayfalarına atama yapıyorsunuz.