PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla için Facebook login

Nizamettin AKSU
19-06-2012, 22:56
Merhaba Arkadaşlar! sayfama facebook kullanıcı adı ile giriş yapılabilmesi için JFB Connect adlı eklentiyi yükledim..
Bu eklentiyi kurmamın sebebi de bu eklentinin JomSocial community builder K2 ve Kunena forum ile uyumlu olması...
Daha yüklemedim bu programları ama sonuç olarak hepsinin yükleyip kullanacağım...

sonuç olarak facebookta bi uygulama oluşturdum uygulamaya ismini yazdım gerekli şifreleri yazdım JFB Connectte yazılması gereken yerlere... ama nedense bağlan dediğimde internet sayfasının sonuna şöyle bi ekran geliyor ve beyaz ekran geliyor hiç birşey çıkmıyor... internet sayfası ismiindex.php/component/jfbconnect/?view=loginregister&return=L2hhYmVyc2l0ZXNpMy8=

Bi fikri olan var mı??

937

Yukarıki ekrandan da anlaşılacağı üzeri ben deneme sitesini bi domain klosörü içine habersitesi3 adlı klosör oluşturarak açtım.Doğal olarak sade bi domain değil sonunda ekli bi domain yani .../habersitesi3 ..... bu domain ismini zaten yukarıda app domains kısmına yazdığım zaman hata veriyor.. sadece domaini yazdığım zaman ise sevaral minutes mi ne yazıyor.. anladığım kadarıyla biraz beklemem gerekiyormuş.. Sormak istediğim app domainse site ismini yazmadan bağlantı yapabilir miyim? birde normal domaini yazınca beklemeniz gerekiyor diyor.. Ne kadar beklemem gerekiyor bi fikri olan var mı? Facebook acaba siteyi kontrol felan mı ediyor sonra mı acaba okey veriyor?

aligultekin34
19-06-2012, 23:02
Üstteki App İD ve APP Secreti eklentiye bu değerleri girdinmi ?

Nizamettin AKSU
19-06-2012, 23:09
evet girdim... ama hata beyaz ekran çıkıyor nedense..

aligultekin34
19-06-2012, 23:16
Linki pm ile gönderebilirmisin bi bakayim..!!

Nizamettin AKSU
20-06-2012, 20:05
Arkadaşlar aranızda JFB Connect bileşenini kullanan var mı acaba? Bi deneme yapmak istiyorum ama kim yardımcı olabilir bana?

aligultekin34
20-06-2012, 23:25
Domain girerken sadecene ana dizini bir gir denesene

Nizamettin AKSU
23-06-2012, 16:41
Düzgün bir deneme yapabilmek için kendi ismimde bi domain aldım ali.. oraya dosyalarımı geçirim tekrardan yazacağım sonra buraya cevap olarak yazarım... ilgilendiğin için teşekkür ederim...

Ümit
23-06-2012, 18:35
4.2.x sürümlerinden önce yaşanan bir sorun diye belirtilmiş.

Ücretli eklentiler için yapımcının desteğini almanız çözüme ulaşmanız için daha az zaman harcamanıza imkan verecektir.
http://www.sourcecoast.com/forums/jfbconnect/jfbconnect-joomla-25-support/

aligultekin34
23-06-2012, 18:55
Bu eklenti ücretlimiydi ya sanki ücretsizdi diye aklımda kalmış. Olmazsa bide bunu dene buda güzele benziyor.

Social Login - Joomla! Extensions Directory (http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/site-access/authentication-cloud-based/19293)

Nizamettin AKSU
28-06-2012, 18:36
Ali ilk mesjımdada belirttiğim gibi bu JFB Connect JomSocial community builder K2 ve Kunena bileşenleriyle uyumlu... Bi Allahın izniyle şu meseleyi bi çözseydim diğer bileşenlerlede monte edecektim birbirine.. Çok az vakit bulabiliyorum o yüzden böyle oluyor kusura bakmayın... Bu arada kendi domainim hazır ama bi türlü denemek nasip olmadı... en son kendi domain aplicationuma facebookta yazdım app domains kısmına kabul etmedi.. bende anlamadım neden kabul etmedi.. Bi deneme yapayım tekrardan yazacağım inşaAllah

Nizamettin AKSU
28-06-2012, 18:39
Bu arada benim JFB Connect sürümüm eski Ümit bey.. Eğer 4.2 den önce böyle bi problem varsa bunu kullananlar nasıl kullandılar bende onu anlamadım.. Zaten program facebooku joomlaya bağlamak için onuda yapamıyosa adam hiç yapmasın o zaman... Cevabın için teşekkür ederim