PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla en çok kullanılan bileşen

ozturk
05-01-2012, 15:26
Joomla da en çok kullanılan ya da ihtiyaç duyulan bileşen hangisidir? (Ücretli ve ya ücretsiz)

Akar
05-01-2012, 15:41
Bu konuda kesin bir şey söylemek mümkün değil. Çünkü popülaritesyi sadece JED dizinine göre belirleyebiliriz ki bu yerel istatistik vermez bize. Ancak genel olarak her ülkede medya oynatıcılar, galeri bileşenler, çeşitli şekillerde içerik gösteren uygulamalar en çok kullanılan uygulamalardan olur.

Uğur
05-01-2012, 15:46
Bu çok zor bir soru olur ama Akar abininde dediği gibi genelde fotoğraf galerisi bileşenleri aktif olarak kullanılır. Özellikle Phoca Gallery.

Sitenizde Fotoğraf Galeriniz Olsun İstermisiniz ? - Joomla Portalı (http://www.joomla.gen.tr/joomla/222-sitenizde-fotograf-galeriniz-olsun-istermisiniz-)

cihangir
05-01-2012, 16:01
aslında bunu konu gerçektende çok teferuatli ama genel bir portal sitesi olarak dusunecek olursak forum media video ve fotoğraf anket bunlar en çok kullanılanlar diye dusunuyorum...

ozturk
05-01-2012, 16:03
Neden sordum?
Benimde yarım kalan joomla bileşen çalışmalarım var. Bunlardan birisini tamamlayıp açık kaynak olarak yayınlamak ve istekler doğrultusunda geliştirmek istiyorum.

kaderebak
05-01-2012, 16:15
Görsel anlamda kaliteli ve kullanışlı firma bileşeni veya ilan bileşeni üzerinde çalışman bence mantıklı olur , 6-7 senedir joomla için sağlam bir bileşen bulamadım :)

mhusty
05-01-2012, 18:22
dershane bileşeni yapılabilinir öğrencilerin notlarını filan gösterilecek ... Şuan böyle bir bileşen mevcut değil

spdial
05-01-2012, 20:59
Bence en çok kullanılan bileşen xmap veya aynı işlevi gören site haritası eklentileridir.

İlyas
06-01-2012, 02:09
arama ve iletişim bileşenini kullanmayan yoktur herhalde bence en çok bunlar kullanılıyor.

istemihan05
06-01-2012, 04:19
En çok kullanılan mı? en çok ihtiyaç duyulan bileşen mi? Sen en çok ihtiyaç duyulan bileşen için bir çalışma yaparsan daha hoş ve anlamlı olur.. Başarılar.

Akar
06-01-2012, 06:14
Görsel anlamda kaliteli ve kullanışlı firma bileşeni veya ilan bileşeni üzerinde çalışman bence mantıklı olur , 6-7 senedir joomla için sağlam bir bileşen bulamadım :)Aslında sobi bu konuda çok iyi. Görselliği size kalmış tabii. Hazır olarak mükemmel bir görsel sunulursa etraftaki birbirinin kopyası olan dizin sitelerinde joomla ön plana çıkar kesin :) Oysa sobi tema yapısı çok da zor değil, kolayca düzenlenebiliyor.

arama ve iletişim bileşenini kullanmayan yoktur herhalde bence en çok bunlar kullanılıyor.Evet, iletişim formları da çok kullanılıyor.

Litigant
06-01-2012, 13:32
Aslında sobi bu konuda çok iyi. Görselliği size kalmış tabii. Hazır olarak mükemmel bir görsel sunulursa etraftaki birbirinin kopyası olan dizin sitelerinde joomla ön plana çıkar kesin :) Oysa sobi tema yapısı çok da zor değil, kolayca düzenlenebiliyor.

Evet, iletişim formları da çok kullanılıyor.

Haklısınız hocam, bende sobi bileşenini kullanıyorum ve çok beğeniyorum. Ayrıca sadece firma rehberi ve ilan siteleri için değil birçok farklı sitelere uyarlanmaya açık bir bileşendir.