PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla 2.5.6 Türkçe Yayınlandı

Ümit
20-06-2012, 13:59
938

Joomla! 2.5.5 sürümünün yayınlanmasından 2 gün sonra Joomla 2.5.6 sürümü yayınlandı. Joomla 2.5.5 sürümüne eklenen yeni 11 özellik vardı. Bazıları bu eklemelerle alakalı olan 12 adet yeni güvenlik problemi olduğu görüldüğü için yeni sürüm çıkarıldı. 2.5.5 sürümüne geçiş yapanların acilen Yönetim Panelindeki güncelleme bağlantısını yada aşağıdaki bağlantıları kullanarak 2.5.6 sürümüne geçiş yapmaları önerilir.

DUYURU ADRESİ:Joomla! 2.5.6 Türkçe Tam Sürüm Yayınlandı - Joomla Portalı (http://www.joomla.gen.tr/joomla/491-joomla-2-5-6-turkce-tam-surum-yayinlandi)

HER ZAMAN GÜNCEL SÜRÜMLERİ TAKİP ETMEK İÇİN FAVORİLERİNİZE EKLEYİN

Joomla! 2.5.x Son Sürüm - Joomla Portalı (http://www.joomla.gen.tr/joomla-25-son-surum)

Türkçe paketler:
JoomlaCode > Projects > Türkçe Joomla > Files > Browse Releases (http://joomlacode.org/gf/project/turkcejoomla/frs/)

M.Enes AYDÜZ
20-06-2012, 15:14
Joomla güvenlik ekibi, en güvenilir sürüm için sürekli olarak çalışma halinde

tdepkamil
20-06-2012, 17:20
Joomla 2.5.5 sürümüne güncelledikten sonra sitelerimden birine virüs bulaştı. Sanırım acele ettik.

M.Enes AYDÜZ
20-06-2012, 17:40
Joomla 2.5.5 sürümüne güncelledikten sonra sitelerimden birine virüs bulaştı. Sanırım acele ettik.

Virüs bulaşmasının güncellemeyle ilgili olduğunu zannetmiyorum. Çünkü joomlada anlık olarak güvenlik problemi olsa bile sitenize shell atmadan dosyalarınızda değişiklik yapamazlar.

kuantum9
21-06-2012, 01:46
Arkadaşlar joomlayı güncelleceğim ancak şunu sormak istiyorum yüklediğim bir çok bileşen arıza çıkartırmı mesale acesef yada üyelik modülü böyle bir sıkıntı yaşama ihtimali yüzünden güncellemiyorum

DµMan6
21-06-2012, 06:35
Emeğinize sağlık..

M.Enes AYDÜZ
21-06-2012, 10:11
Arkadaşlar joomlayı güncelleceğim ancak şunu sormak istiyorum yüklediğim bir çok bileşen arıza çıkartırmı mesale acesef yada üyelik modülü böyle bir sıkıntı yaşama ihtimali yüzünden güncellemiyorum

Herhangi bir problem çıkarmaması lazım eğer çekirdek dosyalarda değişiklik yapmamışsanız. Ayrıca tema isminiz standart joomlada gelen klasör ismiyle aynı olmasın.

Birde işlem yapmadan önce mutlaka yedeğinizi alın.

Efendi
23-06-2012, 16:16
Başlıkta "Joomla 2.5.6 Türkçe Yayınlandı " yazıyor ama gidilen sayfada "TÜRKÇE PAKET HENÜZ HAZIRLANMADI. " yazıyor, hileli bir başlık gibi geldi bana, yakıştıramadım açıkçası bu siteye:(

Ümit
23-06-2012, 17:29
Başlıkta "Joomla 2.5.6 Türkçe Yayınlandı " yazıyor ama gidilen sayfada "TÜRKÇE PAKET HENÜZ HAZIRLANMADI. " yazıyor, hileli bir başlık gibi geldi bana, yakıştıramadım açıkçası bu siteye:(

Joomla Türkçe dil çevirilerini ve paketlemesini Akar yapıyor. Bu aralar çok fazla yoğun olduğu için konu Enes tarafından açılmış ve joomla türkçe sürüm indir (http://joomlacode.org/gf/project/turkcejoomla/frs/)me adresine güncel sürüme ait dil dosyaları ve joomla türkçe paket yüklenmediği için "hazırlanıyor" olarak not düşülmüştür.

Detaylı olarak birazdan kontrol edeceğim dil dosyalarını, şu an görünen tek bir dosya içinde belki güncelleme yapılmış olabilir. 2.5.5 dil paketini 2.5.6 üzerinde kullanmanızın bir sakıncası ve eksiği görünmüyor.

Forumdaki bu konu da portal içinde açılan konuya istinaden benim tarafımdan açılmış ve maalesef portal içindeki konunun içeriği dikkate alınmamıştır.

Ümit
23-06-2012, 18:04
2.5.5 ile 2.5.6 dil dosyaları arasındaki farklar.

"administrator/language/en-GB/en-GB.lib_joomla" ve "language/en-GB/en-GB.lib_joomla" dil dosyalarını etkileyen aşağıdaki düzeltmeler yapılmış. (Güncelleme sırasındaki alınacak hata bildirimi)

Yönetim paneli ve ön yüz için Türkçe paketin içerisine, 612. satırı bir aşağıya alarak aşağıdaki güncellemeyi ekleyebilirsiniz.

Türkçe
JLIB_UPDATER_ERROR_COLLECTION_PARSE_URL="Güncelleme: :Collection: %s ayrıştırılamadı"

İngilizce
JLIB_UPDATER_ERROR_COLLECTION_PARSE_URL="Update: :Collection: Could not parse %s"

Akar
24-06-2012, 17:19
Başlıkta "Joomla 2.5.6 Türkçe Yayınlandı " yazıyor ama gidilen sayfada "TÜRKÇE PAKET HENÜZ HAZIRLANMADI. " yazıyor, hileli bir başlık gibi geldi bana, yakıştıramadım açıkçası bu siteye:(Yakıştıramadığınız şeyler hakkında bilgi istemenizde fayda vardır sanıyorum. Ümit benim anlık olarak çeviri eklememe alışkın olduğu için konuyu açmış. Zaten çok küçük bir fark var arada, gecikeceğini düşünmemiş, hatta belki de çoktan hazırladığımı düşünmüş bile olabilir. Bir hata olmuş ama yakışmayan bir şey olmamış. Gerçekten hileli bir iş yapılması lazım ki yakışmamış olsun... Öyle değil mi? Üstelik bugüne kadar 75 sürüm hazırlamış, bunların 70'den fazlasını anında sunmuş bir grup için erken ve yanlış verilmiş bir tepki; kusura bakmayın. Üzüldüm.

Efendi
25-06-2012, 19:32
bende zaten bugüne kadar hep dakik ve tam iş yapıldığı için öyle bir cümle kullanmıştım, yanlış bir cümle olmuş kusura bakmayın :(

M.Enes AYDÜZ
25-06-2012, 22:14
bende zaten bugüne kadar hep dakik ve tam iş yapıldığı için öyle bir cümle kullanmıştım, yanlış bir cümle olmuş kusura bakmayın :(

Portalla ben ilgileniyorum, forumla ümit ilgileniyor, paketi Aytuğ abi hazırlıyor. Dolayısıyla paket hazır olmayınca böyle bir aksilik yaşandı.

Olayı şu fıkrayla özetlemek mümkün;

Temel bir çukur açmakta Dursun o çukuru kapatmaktadır. Oradan geçmekte olan birisi sorar: Neden biriniz çukuru açıp öbürünüz kapatıyor. Temel:-Aslında İdris'de vardı o da benim açtığım çukura fidan dikiyordu. Dursun'da kapatıyordu. Fakat bugün gelmedi biz işler yarım kalmasın diye çalışiyoruz :)

güngör
25-06-2012, 23:38
Elleriniz dert görmesin sabırsızlıkla bekliyoruz

Efendi
26-06-2012, 11:40
Portalla ben ilgileniyorum, forumla ümit ilgileniyor, paketi Aytuğ abi hazırlıyor. Dolayısıyla paket hazır olmayınca böyle bir aksilik yaşandı.

Olayı şu fıkrayla özetlemek mümkün;

Temel bir çukur açmakta Dursun o çukuru kapatmaktadır. Oradan geçmekte olan birisi sorar: Neden biriniz çukuru açıp öbürünüz kapatıyor. Temel:-Aslında İdris'de vardı o da benim açtığım çukura fidan dikiyordu. Dursun'da kapatıyordu. Fakat bugün gelmedi biz işler yarım kalmasın diye çalışiyoruz :)
Güzel bir özetleme olmuş,
bir cümle kullandım ama hayli yanlış bir cümle olmuş kusura bakmayın
Saygılar.

mimicom
15-07-2012, 13:55
Otoamtik güncellemede ingilizce yüklüyor. Önceki sürümler tükçe idi. Bu hataya sebep olmaz mı acaba?

angelaus
15-07-2012, 14:56
dil dosyasında bir ekleme yoksa olmaz.

herkes aynı çekirdeği kullanıyor. sadece dil dosyaları farklı o kadar

Akar
15-07-2012, 21:49
Farkettim de ben yine atlamışım bu paketi. Akşam yapayım paketlemesini inşeallah.

sukruak
29-08-2012, 13:53
Farkettim de ben yine atlamışım bu paketi. Akşam yapayım paketlemesini inşeallah.

Kolay gelsin. başarılar