PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AdSense - en iyisi?

Seyfullah
20-06-2012, 15:11
Merhaba arkadaslar,

bir internet sitesine ziyaretci cekebilmek icin, sunu diyebilir miyiz, en iyi yöntem, google adSense ile reklam vermektir?

Ulasmak istedigimiz kitleye böylelikle en rahat sekilde ulasabilir miyiz, veya sizin önerebileceginiz baska bir reklam yöntemi var midir?

M.Enes AYDÜZ
20-06-2012, 15:20
İnternet sitesine ziyaretçi çekebilmek için google adwords reklamı verebilirsiniz. Tabi bunun maliyetlerini araştırmak gerekli. Çünkü sitenize giren her kişi için paranız gider.

Onun yerine uygun kelimelerde özgün içerikler girip, sitenizdeki arama motoru uyumuna dikkat ederseniz, ucuz bir şekilde ziyaretçi çekebilirsiniz.

Seyfullah
20-06-2012, 15:47
İnternet sitesine ziyaretçi çekebilmek için google adwords reklamı verebilirsiniz. Tabi bunun maliyetlerini araştırmak gerekli. Çünkü sitenize giren her kişi için paranız gider.

Onun yerine uygun kelimelerde özgün içerikler girip, sitenizdeki arama motoru uyumuna dikkat ederseniz, ucuz bir şekilde ziyaretçi çekebilirsiniz.

Peki, ikisini ayni anda yaparsak nasil olur? :)

M.Enes AYDÜZ
20-06-2012, 17:03
Bütçenize bağlı. Eğer bütçeniz yeterliyse sadece reklam vererek bile ziyaretçi çekebilirsiniz. Yalnız kelimeleri iyi analiz etmeniz gerekir. Yoksa paranız boş yere gidebilir

Seyfullah
20-06-2012, 22:59
Bütçenize bağlı. Eğer bütçeniz yeterliyse sadece reklam vererek bile ziyaretçi çekebilirsiniz. Yalnız kelimeleri iyi analiz etmeniz gerekir. Yoksa paranız boş yere gidebilir

Anliyorum, peki size sunlari da sorayim:
- bütce sinirlamasi mümkün mü? Örnek olarak 100 € vermek istiyorum aylik, daha fazla degil. Bu miktara gelince, reklamlar ayin bitimine kadar dondurulsun.
- adSense´ye kayit olduktan sonra, kendimiz reklam yerlestirmek istiyorsak websayfamiza, sadece belli bir sektöreden reklamlarin yer almasini saglayabilir miyiz, bu tür secme hakki mevcut mu?

sakarya06
20-06-2012, 23:10
Siz ne kadarlık bir ücret öderseniz reklamınız o kadarlık yayınlanır farklı olmaz. Sadece auto (otomatik) yenileme seçenkelrinden sakının.
Adsenseye başvuru yaptığınızda güncel özgün tamamlanmış belirli bir sayıda ziyaretçisi olan bir siteye sahip olduğunuzdan emin olun kolay bir biçimde adsense ye başvurular kabul edilmiyor.
Kabul edildikten sonra anahtar kelimlerinize ve site içeriğinizi uyumlu reklamlar yayınlanıyor. Eğer dilerseniz istediğiniz reklamları engeleyebilirsiniz böyle bir seçme hakkınız var.

Seyfullah
20-06-2012, 23:12
Siz ne kadarlık bir ücret öderseniz reklamınız o kadarlık yayınlanır farklı olmaz. Sadece auto (otomatik) yenileme seçenkelrinden sakının.
Adsenseye başvuru yaptığınızda güncel özgün tamamlanmış belirli bir sayıda ziyaretçisi olan bir siteye sahip olduğunuzdan emin olun kolay bir biçimde adsense ye başvurular kabul edilmiyor.
Kabul edildikten sonra anahtar kelimlerinize ve site içeriğinizi uyumlu reklamlar yayınlanıyor. Eğer dilerseniz istediğiniz reklamları engeleyebilirsiniz böyle bir seçme hakkınız var.

Anliyorum, bundan 6 ay veya daha uzun bir zaman önce kayit olmustum, ancak kullanmadim.

Tekrar kayit olacagim, yeni siteyle. Ilk etapta SEO´ya agirlik vermeyi düsünüyorum, Backlink vs. Ardindan adsense ile daha fazla kisileri cekmeyi hedefliyorum, tabi belli basli sitelere de banner reklami verecegim.

Bakalim, nasil olacak :)