PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Menü ve Kategori Oluşturma

Şenol
21-06-2012, 09:47
Joomla sitemize üst menü ve kategori oluştururken,"Meta Veri Seçenekleri" kısmında "Meta Açıklama" alanına her hangi birşey yazmak gereklimi acaba.
Mesela "Spor Haberleri" adı altında bir kategori ve üst menü öğesi oluşturmak istiyorum. "Meta Açıklama" alanına bununla ilgili birşey yazılması gerekirmi,faydası varmıdır yokmudur acaba.
Bu işin doğrusu nedir bunu öğrenmek istiyorum. Her hangi bir püf noktası varmı bu işin,örnek arama motorları açısından.

Ümit
21-06-2012, 09:53
Meta etiket girişleri konuya ve içeriğe uygun olması şartı ile doldurulduğunda. Siteniz arama motorları ile daha yakın ilişki içinde olacaktır.

Şenol
21-06-2012, 10:00
Örnek verecek olursak "İnternet" adı altında kategori ve menü oluşturduk diyelim,"Meta Açıklama" alanına Sosyal medya ve teknolojik gelişmeler alanı yazdık bunun gibimi olmalı misal.

M.Enes AYDÜZ
21-06-2012, 10:07
Örnek verecek olursak "İnternet" adı altında kategori ve menü oluşturduk diyelim,"Meta Açıklama" alanına Sosyal medya ve teknolojik gelişmeler alanı yazdık bunun gibimi olmalı misal.

Evet aynen bu şekilde. Google'ın o kategori yada menü sayfasına girdiğinde orayı tanıması lazım. Böylelikle orada yazdığınız başlık ve metataglara göre üst sıralarda çıkma ihtimaliniz artır.

Tabi sadece kategori ve menü değil, tüm içeriklerde meta alanlarını düzgünce, çok uzun olmadan, o içerikte geçen kelimelerle doldurmalısınız.

Şenol
21-06-2012, 10:08
evet enes içeriklerde bu şekilde yapıyorum,fakat kafama takılan kategoriler ve menü öğeleriydi. Bilgiler için teşekkürler arkadaşlar.