PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : içerik yöneticisinde, içerikleri kalıcı olarak oluşturma tarihine göre sıralamak

3314485
22-06-2012, 10:38
Hayırlı cumalar tüm paylaşımcı joomla protal üyeleri :)

Bir sorum olacak. İçerik yönetimini yürüttüğüm birkaç sitem var. ve bu sitelerdeki içerikler gün geçtikçe artıyor. yeri geliyor son eklediğim içeriklerde küçük güncellemeler yapmak gerekiyor. Ben istiyorum ki içerik yöneticisine geldiğimde içerikler alfabetik olarak değilde oluşturma tarihine göre yeniden eskiye doğru sıralansın. ayarlarda falan aradım ama bu durumla ilgili bir ayar göremedim. manuel olarak tarih başlığına tıklayarak yapabiliyorum bunu ama kalıcı olmuyor. şimdiden teşekkürler.

angelaus
22-06-2012, 11:11
administrator/components/com_content/models/articles.php 97. satır

// List state information.
parent:: populateState('a.created', 'asc');

yapabilirsin

3314485
22-06-2012, 12:15

yapabilirsin

hızlı cevap için teşekkürler.
söylediğin gibi yaptım çok güzel oldu.
Hatta sonraki güncellemelerden etkilenmemesi için yönetici temasının override klasörüne sadece o satırı attım ve sadece o değişiklik güncellemelerden etkilenmemiş olacak çok işime yaradı tekrar teşekkürler.

ihtiyacı olan arkadaşlara da yardımı olması açısından işlem aşağıdaki gibi dir.

administrator/templates/bluestork/html/components/com_content/models/articles.php

<?php
protected function populateState($ordering = null, $direction = null)
{
// List state information.
parent::populateState('a.created', 'asc');
}

bu arada güvenlik açısından bir sorun oluşturmaz umarım bu değişiklik. bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi acaba.

mhusty
22-06-2012, 14:00

yapabilirsin

Abi sen bayağı bir sökmüşsün Joomla!'nın yapısını güzel bir cevap vermişsin. :)

mhusty
22-06-2012, 14:00

yapabilirsin

Abi sen bayağı bir sökmüşsün Joomla!'nın yapısını güzel bir cevap vermişsin. :)

angelaus
22-06-2012, 17:01
hayır burdakilerden fazlasını bi,lmiyorum aslında. sadece google da ne arayacağımız biliyorum.

@3314485

o dosyanın sadece o kısmı çalışıyor mu emin değilim. Sanki tüm dosya olmalı gibi geldi.

3314485
22-06-2012, 20:44
üzülerek söylüyorum ki, olmuyor. gündüz iş yoğunluğundan kontrol etmeden ön belleği silmeden sayfayı yenileyerek denemiştim. Şimdi dosyayı olduğu gibi attım ama yine olmadı. değişikliği asıl dosyanın üzerinde yaptığımda çalışıyor. temanın içerisindeki dosyadaki değişiklik neden işe yaramıyor.

angelaus
22-06-2012, 20:49
çünkü joomlada "tema" umursamazlığı (üstünlüğü) vardır. yani joomla çıktısının nasıl (görüneceği ) üstünlük ile sağlanır. core dosyalarının nasıl çalışacağına bu şekidle tema üstünüğü (override) ile sağlanamaması normal. yoksa büyük güvenlik riski olurdu

mhusty
22-06-2012, 21:42
çünkü joomlada "tema" umursamazlığı (üstünlüğü) vardır. yani joomla çıktısının nasıl (görüneceği ) üstünlük ile sağlanır. core dosyalarının nasıl çalışacağına bu şekidle tema üstünüğü (override) ile sağlanamaması normal. yoksa büyük güvenlik riski olurdu

gayet mantıklı ;)

3314485
22-06-2012, 22:02
o zaman her güncelleme de bu değişikliği yapmam gerekiyor öyle mi.

angelaus
22-06-2012, 22:17
evet aynen öyle kanımca.