PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Tema isim değiştirme (yüklenmiş tema)

emraheren
24-06-2012, 01:29
Merhaba,

joomla ilk defa yükleyeceğimiz temanın adını değiştirmek için zipten çıkardığımız temanın klasör adını ve içerisindeki dil ini dosyasını ve templatedetails.xml in içerisini editleyip ziptleyip yüklediğimizde istediğimiz gibi temanın adını değiştirmiş oluyoruz.

Fakat benim sorum sitede yüklü bir temanın adını nasıl değiştirebiliriz.

istemihan05
24-06-2012, 09:57
Farklı bir temayı varsayılan yap ve ismini değiştirmek istediğin temayı sil. Editlediğin temayı yükle. Varsayılan olarak işaretle..

emraheren
24-06-2012, 11:43
Dikkat edersek site üzerinde yüklü temanın adını değiştirmekten bahsediyorum yani ftp den degiştirilmesi gereken yerler nelerdir.

Akar
24-06-2012, 17:04
Dikkat edersek site üzerinde yüklü temanın adını değiştirmekten bahsediyorum yani ftp den degiştirilmesi gereken yerler nelerdir.Masaüstünde yaptıklarınızı ftp üzerinden de yapabilirsiniz. Tema klasörü ve xml dosyasındaki düzenleme temel olarak yeterlidir ama kullanılan temaya göre çok daha fazla yerde düzenleme yapılması gerekebilir. Temanıza bağlı bir durum. Yine de netice itibariyle masaüstünde yapılan düzenlemeden farkı yoktur.

istemihan'ın yöntemiyle birleştirecek olursak, yayında değişiklik olmaması için öcelikle temanızı masaüstünde düzenleyip yeni isimle yükledikten ya da kurduktan sonra yönetimden yeni temayı varsayılan yapmayı düşünebilirsiniz.

emraheren
24-06-2012, 17:36
Teşekkür ederim.

En kolayı FTP den Template klasöründeki templati indirip değişiklik yapıp tekrar yüklemek (zipleyip yeni temayüklüyormuş gibi) oldu.

istemihan05
25-06-2012, 12:24
Site üzerinde yüklü olan temanın sizde olmadığını açıklasanız ona göre izlenecek yolu anlatırdık. Sizde bu temanın varoldugunu kabul ederek cevap yazdım. Ftp ile kullanılan temayı masaüstüne indirebilirsiniz. gerekli düzenlemeyi yaparak zipleyip ilk anlattığım yolla sorunu çözebilirsiniz.