PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Video Popup Açmak

mhusty
25-06-2012, 20:01
Merhabalar Joomla!'dan sonra Wordpress ilede uğraşmaya başladım.. Şimdi bir sorum olcak ben bir film sitesi yapıyorum herşey güzel hoş yaptım ama tek bir yerde tıkandım kaldım...

Yapmak istediğim şey Video İzle yazısına tıklanınca Filmin Fragmanı Popup olarak açılcak.. Ben belli bir yere kadar geldim Jquery kodlarını buldum wp'ye entegre ettim yazıya tıklanınca popup olarakta açılıyor ama tek sorun açılan popupta video gözükmüyor.. Gözükmemesinin sebebi ise eklenen videoların <iframe> ile çekilmiş olmasıdır.

Popup açma kodum şu şekilde

<a id="video" title="<?php the_title(); ?>" href="<?php $fragman = get_post_custom_values("fragman"); echo $fragman[0]; ?>">FRAGMAN</a>

tabi jquery kodlarıda var..

İçeriklerdeki Fragman özel alanlarına eklenmiş tüm videolar <iframe> şeklinde youtube'den çekilmiş 500 tane yüklenmiş film ve filmlerin fragmanları olduğu için benim hepsini link haline getirmem zor. O yüzden daha cazip bir yol bulmaya çalışıyorum..

Sizlerdende bu konu hakkında yardım bekliyorum ne yapmalıyım ? İframe kodlarını popup nasıl açtırabilirim...

Çağrı
25-06-2012, 22:52
Pop-up yerine Fancybox kullan.

Fancybox - Fancy jQuery lightbox alternative (http://fancybox.net/) Iframe destekliyor.

Lightbox ise ne yazık ki desteklemiyor. Yukarıdaki linkte iframe örneği var inceleyebilirsin.

mhusty
25-06-2012, 22:57
abi onu hallettim Highslide kullandımda bir sorun var sanırım döngülerden kaynaklanıyor.. Anasayfadaki 1. Filmin fragmanı çalışıyor ama sonrasındakiler çalışmıyor...

Site Adresi : fullfilmizle.com.tr

bakınca zaten anlarsın abi anasayfada ki fragman yazılarına..

Çağrı
25-06-2012, 23:08
<a id="various3" href="&lt;iframe width=" 425"="" height="300" src="http://www.youtube.com/embed/rwXe5eKZr6M" frameborder="0" allowfullscreen="">"&gt;our video</a>

hata var.

mhusty
25-06-2012, 23:15
şimdi baksana abi bi sanki döngü hatası var .. :S

mhusty
25-06-2012, 23:27
İlk Film'in Fragmanı çalışıyor normal

ama diğer filmlerde kod çalışmıyor..

Resim olarakta gösteriyim...

964

Çağrı
25-06-2012, 23:28
kodda hata var. Anasayfa'dan bahsediyoruz bu arada değil mi?

mhusty
25-06-2012, 23:30
evet abii.. Ama ilk filmde neden hata yokta diğer filmlerde var

eklediğim kod şu şekilde

<a href="<?php $fragman = get_post_custom_values("fragman"); echo $fragman[0]; ?>" onclick="return hs.htmlExpand(this, { objectType: 'iframe' } )">Fragman</a>

mhusty
25-06-2012, 23:54
acaba

<?php $fragman = get_post_custom_values("fragman"); echo $fragman[0]; ?>

bu koddamı hata var ? İnternetten baktığımda özel alanların bu şekilde veritabanından çekilebileceğini gördüm..

mhusty
26-06-2012, 01:07
sorun eklenen fragmanların <iframe> olarak eklenmesiymiş o yüzden çalışmadı.. Normal link halinde yazınca videoları düzeldi sorun çözülmüştür yani istediğim olmadı ama olsun el ile düzenliyecez artık geriye kalan 500 filmi :)

Çağrı
26-06-2012, 12:41
<?php $fragman = get_post_custom_values("fragman"); echo $fragman; ?>

olacak... İlk videodakini döndermez Bu arada Pop Up çalışıyor. Higslide ile. Sen birde yukarıda dediğim gibi fancybox kullanarak yap. Iframe'i destekliyor fancybox. Ayrıca daha şık ;)

mhusty
26-06-2012, 16:57
sağol abi deneyeceğim ama bu işi şimdilik en sona bıraktım çünkü bana çok zaman kaybettirdi :)