PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : JCE Editör İçerik Ekleme Sorunlarım

Efendi
05-01-2012, 21:15
Selamün Aleyküm
Bu sorunu cmstürkte belirtmiştim ama artık orda ilgilenen yok gibi görünüyor onun için buraya taşımak istedim.
İe'de (ie 9 Joomla 1.7 JCE Version 2.0.19 ) Özellikle excel den bir tablo kapyalayıp yapıştır dediğimde aşagıdaki resimdeki gibi olup kalıyor sayfa.
firefoxta tek yüklemede birden fazla fotoğrafı seçebiliyorsunuz ama aynı özellik ie de çalışmıyor.

firifoxta yapıştırdıgınız bir excel tablosu nasıl oluyorsa resme dönüşüyor, kaynaga baktığınızda anlamsız kodlar dizisi çıkıyor resim yerinde.

excel yada wordde renklendirdiğim bir tabloyu tüm renkleriyle sitede yayına sunma imkanı bulamadım.

Sıkıntımı anlatabilmişimdir umarım....
Ekran resmi excel tablo yapıştır dediğimde bu şekilde kalıyor.

http://d1201.hizliresim.com/t/3/1kfc2.jpgyor.

kaderebak
05-01-2012, 21:20
Farklı editör denediniz mi ? Jk editör felan ?

Efendi
05-01-2012, 21:24
Farklı editör denediniz mi ? Jk editör felan ?
alernatif editör var. mesela CKE var ama JCE nin yerini tutmuyor. dosya yükleme özelliği sıkıntılı. en ideali JCE ama ondada yukarıdaki sıkıntıları yaşıyorum

kaderebak
05-01-2012, 21:53
Editör kaynaklı bir probleme benziyor, bence farklı editörler yükleyip deneyin , bir çok editörü bir arada kullanırsınız , çalışmalarınıza göre üye bölümünden bir onu bir diğerini seçip sorunu halledersiniz :)

Nasıl sorun çözüyorum ama :):)

Efendi
05-01-2012, 22:11
Kullanan kendim olsam hiç sorun değil ama müşteri kullanacak olunca büyük sorun oluyor...

Akar
06-01-2012, 07:48
Kullanılan jce arayüzünü değiştirerek bir bakar mısınız? 2.0.19'a özel bir sorun olabilir. Daha evvel de arada bir sürümde aynı sorun olmuştu.

Efendi
06-01-2012, 10:20
Kullanılan jce arayüzünü değiştirerek bir bakar mısınız? 2.0.19'a özel bir sorun olabilir. Daha evvel de arada bir sürümde aynı sorun olmuştu.
Hocam, joomla 1.7 için farklı bir sürüm göremedim sitesinde:(

Akar
06-01-2012, 10:54
Hocam, joomla 1.7 için farklı bir sürüm göremedim sitesinde:(Arayüzü değiştirerek baktınız mı?

---
Ek:
Bendeki de 2.0.19'muş. ie9 ile baktım, sorun yok ama dediğim gibi ben varsayılan arayüzü kullanıyorum. Siz Office Blue kullanıyorsunuz galiba. Muhtemelen arayüzle ilgili, o da değilse tarayıcıdaki ayarlardan biri ile ilgilidir.

Efendi
06-01-2012, 14:07
Arayüzü değiştirerek baktınız mı?

---
Ek:
Bendeki de 2.0.19'muş. ie9 ile baktım, sorun yok ama dediğim gibi ben varsayılan arayüzü kullanıyorum. Siz Office Blue kullanıyorsunuz galiba. Muhtemelen arayüzle ilgili, o da değilse tarayıcıdaki ayarlardan biri ile ilgilidir.
Değiştirdim Hocam, clasik olanıda denedim defult olanınada denedim, ama yine aynı sorun var. excel tabloyu yapıştır dediğimde tablo yapışıyor ama editör soluk şekilde kalıyor düzenleme yapma izni vermiyor.
sadece ie var bu sorun :(

YsfBahar
06-01-2012, 14:27
Ben zaten hiç sevmiyorum şu ie yi. Müşterilerine söyle başka tarayıcı kullansınlar.:)
Nasıl cözüm ama :D

Efendi
06-01-2012, 14:53
Ben zaten hiç sevmiyorum şu ie yi. Müşterilerine söyle başka tarayıcı kullansınlar.:)
Nasıl cözüm ama :D
Geçici bir çözüm:):)

MHMT
06-01-2012, 15:16
Kullandiginiz temadanda kaynaklaniyor olabilir. Bende daha önce ayni hatayi almistim epeyce zaman oldu ama tema degistirince hata birdaha olmadi.

Akar
06-01-2012, 15:38
Excell tablosu ile ilgili sorun olabilir. Bunun için tarayıcı kaynakları ile ilgili düzenleme yapmak gerekebilir. Çünkü o excel dosyası yoğun bir kod yumağı olarak içeriğe giriyor. Bu da büyük bir yük oluşturuyor.

Efendi
07-01-2012, 21:50
Excell tablosu ile ilgili sorun olabilir. Bunun için tarayıcı kaynakları ile ilgili düzenleme yapmak gerekebilir. Çünkü o excel dosyası yoğun bir kod yumağı olarak içeriğe giriyor. Bu da büyük bir yük oluşturuyor.
Hocam sizin projelerden birine excelden tablo yapıştırmayı dener misiniz ie de.
bakalım aynı sorun olacak mı.
ben taktım bu soruna iyice... :(