PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acesef Yavaşlama

ankantx
06-07-2012, 14:06
Merhabalar, seo bileşenlerini araştırdım ve AceSef'te karar kıldım. Deneme amaçlı ücretsiz bileşeni kurdum ve bir sorunla karşılaştım. Acesefi etkinleştirdikten sonra sayfalar yaklaşık 1.5 , 2 saniye daha geç açılmaya başladı.Bu sorunla ilgili düşüncelerinizi almak istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

angelaus
06-07-2012, 14:10
cache özelliklerini kullanır tema css ve js dosyaların için sıkıştırma pluginleri kullanırsan iyi olur.

her eklenti illaki biraz eki eder ama cache bu sorunu çözecektir.

mhusty
06-07-2012, 14:15
benim bildiğim Acesef'in kendi cache özelliğide vardı biraz kurcalarsanız bileşeni bulabilirsiniz..

ankantx
06-07-2012, 14:22
cache yi clean mi yapmalıyım yoksa kapatmalımı acaba

ankantx
06-07-2012, 19:23
cache etkinleştirdim fakat değişen birşey olmadı , sorun acesef eklentileriyle ilgili olabilirmi acaba

Ümit
06-07-2012, 20:45
Acesef değil başka bir eklenti de kullansanız sonuç aynı olacaktır diye düşünüyorum.

Daha doğrusu, Joomla, Wordpress, Drupal, kendi CMS sisteminiz veya bir başkası html, css, javascript gibi dosyalardaki tek bir harf veya rakamdan etkilenerek dosya boyutları yükselir. Dosya boyutu büyüdükçe bu tür yavaşlamanın olması da doğaldır.

Böyle bir düzenleme veya eklenti yükleme yaptıktan sonra site ile değil sunucu ile ilgili çözüm aramalısınız. Zaten kullanıcı internet hızı ile çözmek zorundadır.

2 saniye demişsiniz, 2 dakika da beyaz sayfayı bile göremediğimizi unutmayalım!