PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ İçerik Kayıt Problemi tablo_finder_types' doesn't exist SQL=SELECT

eyasin
06-07-2012, 17:37
Arkadaşlar durup dururken sitede kayıt pronlemi yaşamaya başladık. Hatayı epey arattırdım ama bulamadım. Aldığım Hata aşağıdaki gibi;

Kayıt şu hata ile başarısız oldu: Table 'database_adı.tablo_finder_types' doesn't exist SQL=SELECT `id` FROM `tablo_finder_types` WHERE `title` = 'Category'

çözüm önerilerinizi bekliyorum. Saygılarla...

mhusty
06-07-2012, 17:39
Yasin abi veritabanından o tablonun olup olmadığını bi kontrol edermisin ? Veritabanına kayıtı eklemiyor

eyasin
06-07-2012, 17:40
Tablo var, fakat kayıt yok.

Ümit
06-07-2012, 21:07
Veritabanı onarmayı denediniz mi?

eyasin
06-07-2012, 21:33
Evet kaç kez hemde...

eyasin
06-07-2012, 21:39
site yedeklerinde databasenin ilgili tablosunu eskisi ile değiştirdim fakat halen problemleri var. bu kezde

Kayıt şu hata ile başarısız oldu: Table 'database_adı.tablo_finder_links_terms1' doesn't exist SQL=DELETE FROM `tablo_finder_links_terms1` WHERE `link_id` = 2

Ümit
06-07-2012, 21:51
Uygulama ekleri (plugin) ayarlarında Smart Search 'ü iptal ederek deneyin diyeceğim ama ilk defa karşılaştığım bir sorun olduğu için nedenini bilmiyorum.

eyasin
06-07-2012, 22:01
Uygulama ekleri (plugin) ayarlarında Smart Search 'ü iptal ederek deneyin diyeceğim ama ilk defa karşılaştığım bir sorun olduğu için nedenini bilmiyorum.

hemen denicem fakat ilk kez karşılaşıldığını ve benim hatam olduğunu düşünüyorum. Çünkü internettin hiç bir köşesinde yok gibi.

bu satırları yazar yazmaz denedim oldu. Sanırım bu tabloyu bozacak yada çakışacak bir eklenti yükleyip kaldırdılar. Ve bütün yük yine bize kaldı. İlgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ederim. Mustafa ve Ümit arkadaşlarımıza. sanırım bu olayın en kolay çözümü bu fakat smart search kaldırıp kurmak daha uygun olacaktır.