PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Adsense ban kaldırma mümkün mü ?

unidozer
09-07-2012, 10:38
merhabalar. sitem için adsense bn kaldırma mümkün mü ?

banlanma sebebi aslında 3 ayrı sitede reklam yaparken bu sitelerden bir tanesinin erotik içerik barındırmasıydı.

site 1: erotik site
site 2: portal
site 3: blog

bu durumda yeni adsense hesap açtım. yeni bir site ile adsense hesap oluşturdum. ve bu adsense hesap onaylanırsa reklamların görüneceğini bildiren bir mail aldım. nihayetinde toplam süreç 3 gün içerisinde reklamlar yayımlanmaya başladı. bu durumda site 4: kurumsal site iken ben tekrardan bir site daha ekledim. eklediğim site diğer portal sitesi idi. yani bir önceki listeden site 2: portal

bu durumda adsense ban nasıl kalkar ?

anladım ki google akıllı :) ama bende pes etmiyorum. :)

şimdiden teşekkürler.

Ümit
09-07-2012, 16:39
Yeni hesap ile oluşturmanız fark etmiyor ki. Ödeme limitine gelene kadar reklamlara dokunmazlar. Ödeme limitine gelindiği zaman incelemeye girersiniz. (Kazancı olmayan hesaplar için ödeme limiti beklenmiyor) Yeni hesap ile eski hesap arasındaki benzerlik ortaya çıkarsa yeni hesabınızda banlanır.

Google Adsense Politika İhlali İtirazı (https://www.google.com/adsense/support/bin/request.py?contact_type=policy_violation_appeal)*

Yukarıdaki adresten site 1 ile ilgili durumunuzu anlatan bir açıklama yaparak şansınızı deneyin.

Program politikalarını yeni kullanıcı olduğunuz için tam olarak bilmediğinizi, banlandıktan sonra program politikalarını birkaç defa okuyarak yaptığınız yanlışın farkına vardığınızı, bundan sonra çok daha dikkatli olacağınızı gibi.

Banlanan hesabınızda 2-3 lira varsa, reklamların yayınlandığı siteler hit almıyorsa ban durumunuz büyük ihtimal devam edecektir. Unutmadan banlanmanıza neden olan sitenin içeriği aynı şekilde duruyorsa hiç şansınız olmayacaktır. Şansınızı deneyin.

unidozer
09-07-2012, 22:20
yani bu durumda günlük ortalama 100 hit olmalı ve içerik yenilenmeli ve reklam uygulama/yayımlama yöntemim yenilenmeli. tema yenilemek gerekmiyor değil mi ? aynı zamanda bunu aradan aylar geçmeden yapmalıyım. yani hemen yapmam gerekiyor. ?

peki teşekkürler.