PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Drupal 6.x2.2 commons localhost hatası

kadir mert
06-01-2012, 09:51
Hocam sayenizde local hosta kurdum commons'u fakat şöyle bir hata alıyorum
strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in C:\wamp\www\profiles\drupal_commons\modules\contri b\views\views.module on line 879.
strict warning: Declaration of views_handler_argument::init() should be compatible with views_handler::init(&$view, $options) in C:\wamp\www\profiles\drupal_commons\modules\contri b\views\handlers\views_handler_argument.inc on line 745.
strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in C:\wamp\www\profiles\drupal_commons\modules\contri b\views\handlers\views_handler_sort.inc on line 281.
strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in C:\wamp\www\profiles\drupal_commons\modules\contri b\views\handlers\views_handler_sort.inc on line 281.
strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in C:\wamp\www\profiles\drupal_commons\modules\contri b\views\handlers\views_handler_filter.inc on line 497.
strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in C:\wamp\www\profiles\drupal_commons\modules\contri b\views\handlers\views_handler_filter.inc on line 497.
strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in C:\wamp\www\profiles\drupal_commons\modules\contri b\views\plugins\views_plugin_style_default.inc on line 25.
strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in C:\wamp\www\profiles\drupal_commons\modules\contri b\views\plugins\views_plugin_row.inc on line 135.
strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in C:\wamp\www\profiles\drupal_commons\modules\contri b\views\plugins\views_plugin_row.inc on line 135.
strict warning: Declaration of flag_rules_data_type::get_default_input_form() should be compatible with rules_data_type::get_default_input_form($variable_ info, $value, &$form_state) in C:\wamp\www\profiles\drupal_commons\modules\contri b\flag\includes\flag.rules.inc on line 75.
strict warning: Non-static method flag_flag::factory_by_row() should not be called statically in C:\wamp\www\profiles\drupal_commons\modules\contri b\flag\flag.module on line 890.
strict warning: Non-static method flag_flag::factory_by_row() should not be called statically in C:\wamp\www\profiles\drupal_commons\modules\contri b\flag\flag.module on line 890.
strict warning: Non-static method flag_flag::factory_by_array() should not be called statically in C:\wamp\www\profiles\drupal_commons\modules\contri b\flag\flag.module on line 961.
strict warning: Non-static method flag_flag::factory_by_array() should not be called statically in C:\wamp\www\profiles\drupal_commons\modules\contri b\flag\flag.module on line 961.
strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in C:\wamp\www\profiles\drupal_commons\modules\contri b\views\views.module on line 879.
strict warning: Declaration of views_handler_field_user::init() should be compatible with views_handler::init(&$view, $options) in C:\wamp\www\profiles\drupal_commons\modules\contri b\views\modules\user\views_handler_field_user.inc on line 48.
strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_valid ate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in C:\wamp\www\profiles\drupal_commons\modules\contri b\views\handlers\views_handler_filter_boolean_oper ator.inc on line 149.

Bunları nasıl düzeltebilirim hayat meselesi oldu bu benim için lütfen yardım

kadir mert
06-01-2012, 10:34
Hocam sildim tekrardan yükledim ve aynı hatayı verdi yani ilk yüklediğimde de işlem bitinci şu hatayı vermişti130 Hocam inşallah yardımcı olabilirsiniz bana

Akar
06-01-2012, 10:39
Mehmet gelir birazdan :)

kadir mert
06-01-2012, 10:52
Valla sabırsızlıkla mehmet hocamı bekliyorum Hocam :)

Ümit
06-01-2012, 13:06
php.ini dosyasında "memory_limit" 128MB olarak tanımlanırsa sorun ortadan kalkıyormuş.

kadir mert
06-01-2012, 14:11
Hocam zaten 128m olarak gözüküyor bakın isterseniz

; Maximum amount of memory a script may consume (128MB)
; PHP: Description of core php.ini directives - Manual (http://php.net/memory-limit)
memory_limit = 128M

kadir mert
06-01-2012, 14:13
Hocam birde şu var cmstürkte bir arkadaş max_execution_time hatası veriyordu 600 yap dedi alakası olabilir mi?
; Maximum execution time of each script, in seconds
; PHP: Runtime Configuration - Manual (http://php.net/max-execution-time)
; Note: This directive is hardcoded to 0 for the CLI SAPI
max_execution_time = 600

Mehmet ULUÇ
06-01-2012, 14:51
İlginç bir hata çünkü yeniden yüklemeye çalışın diyor. Normalde yukarıdaki hata satırılarını verebilir ama site çalışır vaziyette olur. Bu yerel sunucu işlemlerinden de açıkçası pek anlamıyorum ancak PHP sürümünün 5.2.x olması gerekecektir çünkü Drupal 6 php 5.3'te tıkanmalar yaşar. Size önerim şu olacaktır. Drupal 6.x sürümünü kurup dener misiniz? Yani commons paketini değil de çekirdek drupal sürümünü bir yükleyin bakalım orada da hata verecek mi? Eğer çekirdek sürümde de hata verirse sistem yapılandırması yanlıştır demek olur. Yok sadece commonsta oluyorsa değişik yollar bakarız, ben de localhostta commonsu yüklerim daha iyi sonuca gidebiliriz o zaman.

kadir mert
06-01-2012, 15:15
Hocam şimdi baktım wamp server php 5.4 yazıyordu ve drupal çekirdeği yükledim sorunsuz mükemmel çalışıyor resminide ekte görebilirsiniz hocam 131

Mehmet ULUÇ
06-01-2012, 15:38
Ben wampserverı kuruyorum. Görelim mevlam neyler, neylerse güzel eyler.

kadir mert
06-01-2012, 15:48
Hiç şüphesiz güzel abicim

Mehmet ULUÇ
06-01-2012, 16:54
kadir mert sistem gereksinimleri açısından çok geç kurmuş olsa da kurdu ve sorunsuz çalışıyor. Ancak ben commons 2.3 kullandım. Şimdi söylediklerimi aynen yaparsanız bir sorun teşkil etmemesi gerekiyor.

Drupal Downloads | Acquia (http://www.acquia.com/downloads) adresinden commons son sürümü indirin.

Download WampServer from SourceForge.net (http://sourceforge.net/projects/wampserver/files/WampServer%202/WampServer%202.2/WampServer2.2a-x32.exe/download) adresinden de wampı indirip kurun. Kurulum tamamlandıktan sonra php.ini dosyasından zaman ayarlarını 600 yapın zaten nasıl yapıldığını biliyor olmalısınız çünkü yukarda değinmişsiniz. Ardından dosylarınızı www klasörü içine atın ve kuruluma başlayın.

Dediğim gibi commons sistem gereksinimlerini localhostla karşılamak çok zordur bu nedenle bayağı yavaş kurulum yapacaktır. Commons'un sorunsuz çalışması için yüksek sistem gereksinimleri lazım ancak localhostta da sık sık bellek aşımı, zaman aşımı hatalarını alacağınız halde yine de çalıştırabilecek en azından mantığını kavramak yönünde ilerleme sağlayabileceksiniz.

kadir mert
06-01-2012, 17:10
Hemen deniyorum şimdi hocam İnşallah olur hocam

kadir mert
06-01-2012, 18:21
Hocam Allah razı olsun sizden sizlerden çok faydalanıyorum hakkınız geçiyor Allah (c.c) razı olsun oldu çok şükür

Mehmet ULUÇ
06-01-2012, 18:57
Allah cümlemizden razı olsun. Çözdüğünüze sevindim