PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : OpenCard Yeni başlayanlar icin uygun mu ?

unidozer
10-07-2012, 11:16
E ticaret sistemine yeni başlayan biri olarak soruyorum. Daha önce 3 popüler cms yapısını kullandım. Temel faktörlere asına biri icin Opencard uygunmudur ?

Aksi halde öneriniz ?

angelaus
10-07-2012, 11:23
JOOMLA + aceshop öneririm aceshop opencartı joomlaya entegre eder.

hazır sanal posu vardır. Cillop gibidir

unidozer
10-07-2012, 11:48
Woooow

Peki nasıl bir yapı olmalı?

Ornegin; aynı veritabanı mı ? Hangi eklentiler?
Yapılandırma nasıl olmalı?

angelaus
10-07-2012, 11:51
aceshop virtuemart gibi normal bir bileşendir. herhangi bir joomla bileşeni kullanır gibi kullanın. extra bir olay gerekmez. muhteşemliği de burdan geliyor. opencart doğal bir joomla bileşeni haline geliyor

mhusty
10-07-2012, 13:43
Ama eğer ayrı olarak Joomla!'dan bağımsız olarak kullanmak isterseniz , Opencart ile başlayın derim gerçekten muhteşem bir Sistem...

unidozer
12-07-2012, 09:52
konuya acemi olduğum için acemice bir soru soruyorum.

hiç cms bilmeyen kod bilmeyen biri bu işlere joomla gibi wordpresse yeni başlar gibi opencart kullanmaya da başlayabilir mi ?

angelaus
12-07-2012, 10:00
evet başlar ama ödeme fonksiyonları kısmında illaki, yardım alması gerekir.

unidozer
12-07-2012, 10:16
opencart'ın kendi sanal pos sistemine göre alışveriş yapılınca ödeme nereye yapılıyor ?. yani parayı nereden tahsil edicem ? bu yapılar nasıl yapılandırılıyor. ? parayı kurtarabilecekmiyiz ? :)

angelaus
12-07-2012, 10:24
kendi sanal posu yok

dışarıdan bir ektir sanalpos

sanalpos aslında bir bankanın size fiziki pos makinesi yerine bir yazılım arayüzü vermesidir.

bu sanalpos içinde sizin banka hesap bilgileriniz olur. ve tabili kredi kartları tahsilatı için gerekli arayüz
müşteri kredi kartı bilgilerini girer. para tasil edilir ve sanalpostaki sizin banka hesabınıza (belli bir gün sonra da olabilir ) aktarılır.
sonra elbet banka bundan belli bir kesinti yapar. sistem bu

unidozer
12-07-2012, 10:44
Opencart 1.5.x Sanal Pos Modülü - WPos Pro v2 (Ücretsiz ) (http://forum.joomla.gen.tr/opencart/1401-opencart-1-5-x-sanal-pos-modulu-wpos-pro-v2-ucretsiz.html)

burada behsedilen nedir peki ? banbka ile etkileşime geçmesi için mi ?

angelaus
12-07-2012, 10:45
evet öncelikle banka ile anlaşma sağlamanız lazım

unidozer
12-07-2012, 10:55
google sanalpos
google check out

bunlar nedir ? bunlar olursa bankaya gerek kalmaz mı ? google apileri yetmez mi ? yani bankaya para vermekten nasıl kurtuluruz ? bir domain reg parası ile e-ticaret olmuyor mu ? :)

angelaus
12-07-2012, 11:00
olur,

sanalpos KREDİ KARTI - TAKSİTLİ SATIŞ için gerekli

yoksa ipara - paypal - moneybookers- google checkout vs gibi onlarca ödeme yöntemi var.

unidozer
12-07-2012, 11:02
yani kısacası kredi kartı ile ödeme için banka anlaşması şart öylemi ?

angelaus
12-07-2012, 11:07
paypal ile müşteriyi üye yapmadan da kredi kartı ile apaypal üstünden alması sağlanabilir

unidozer
12-07-2012, 11:35
o farklı bir konu olduğu için yeni bir konu açtım. yanlış olduğunu düşünüyorsanız silebilirsiniz. afedersiniz.

evet tekrar soruyorum.

ülkemizde kullanılan bilinen ödeme sistemlerinden paypal, alertpay, google checkout (cuzdan) ve kredi kartı ile ödeme sistemlerinin hepsini entegre etmek mümkün müdür ? ya da nasıl mümkün olur neler yapılmalı?

ayrıca ilginize çok teşekkürler.

angelaus
12-07-2012, 11:45
evet opencarta ( aceshop tavsiye ederim) bu ödeme yöntemlerinin hepsini aynı anda kullanılabilecek şekilde eklersiniz.

eklentiler kısmından bu ödeme türlerini kurup aktif etmeli ve gerekli hesap bilgilerini girmelisiniz.

angelaus
12-07-2012, 11:47
Payment Gateways - JoomAce LLC (http://www.joomace.net/joomla-extensions/aceshop/payment-gateways)

elow you will find a list of payment gateways that are included in the default AceShop component.

2Checkout
AlertPay
Authorize.Net
Authorize.Net (AIM)
Bank Transfer
Cash On Delivery
Cheque / Money Order
Cheques / Money Orders
Collect in store
LiqPay
Moneybookers

Paymate
PayPal
PayPal Website Payment Pro
PayPal Website Payment Pro (UK)
PayPoint
Perpetual Payments
SagePay
SagePay (US)
SagePay Direct
WorldPay

Below you will find a list of payment gateways that you can download from our Download section.

Google Checkout
iDEAL
CardSave

If you require additional payment gateways you can try the extensions section (http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension&path=3&sort=rating&order=DESC) of OpenCart.

angelaus
12-07-2012, 11:48
bunların yanında türk paypali "ipara" da hazır aceshop da

unidozer
12-07-2012, 13:36
woow epeyce bir seçenek varmış. şimdi bir demo kurup incelemek gerekiyor. öğrenince gerçek siteye geçerim. teşekkürler tekrar

angelaus
12-07-2012, 13:55
rica ederim.

bence taksitli satış gerek yok derseniz paypal-üyeliksiz-kredi karı ile tek çekim ve İPARA kredi kartı şatışı için yeterli.

google checkout türkiyede bilinen bi yöntem değil.

unidozer
13-07-2012, 09:22
bu durumda banka anlaşmasına gerek kalmıyormu diyorsunuz ? herşeyi kendim yapılandırıp bankaya mecbur kalmak istemiyorum. amaç bu tabi. fakat siteyi yapılandırmakla ilgili ve tema ve tasarım ile ilgili ücretli destek alabilirim. bunun haricinde ssl domain ve host haricinde bir masraf olmayacak yani. bunu duymak güzel. :).

teşekkürler.

angelaus
13-07-2012, 09:28
Evet paypay ve google chaeckout için bankaya gerek yok.

benim tavsiyem ipara
https://www.ipara.com/magazalar-icin-ipara

iPara Avantajları Nelerdir?

Sanal POS hizmetinden kolayca yararlanırsınız.
Uygun POS oranlarına sahip olursunuz.
Birçok bankanın taksit imkanları ve avantajlarını kullanırsınız.
"Chargeback" sorumluluğunuzu ortadan kaldırırsınız.
Ürün teslimatını güvenli hale getirirsiniz.

iPara Nasıl Çalışır? Müşterinizin, sitenizdeki ödeme sayfasından "iPara ile Öde" seçeneğini
tıklayarak ödeme yapması yeterlidir. Böylece, iPara üye kaydını otomatik
olarak yapmış olur. Bundan sonra yapacağı tüm ödeme işlemlerinde, kredi
kartı bilgilerini vermesine gerek kalmaz. Sadece eposta adresi ve şifresini
yazarak ödemesini yapabilir. Üstelik, form doldurma zahmetinden kurtulur.
iPara Ödeme Sistemi Nasıl İşler?

Müşteriniz, seçtiği ürünün ödemesini yapar, mağazanız ürünü gönderir.
Ürün bedeli iPara tarafından tutulur.
Müşteriniz ürünü alır, inceler.
Onayladığında, ürün bedeli anında hesabınıza transfer edilir.

iPara Kullanım Ücreti Ne Kadardır? iPara üyesi olmak ücretsizdir. Sadece, aylık toplam ödeme hacminize göre komisyon ve işlem başına da 0,45TL alınmaktadır.
iPara'ya Nasıl Üye Olunur? Aşağıdaki link'e tıklayın ve bilgileri doldurun. Siz de sayıları her geçen gün hızla artan iPara üyelerinden biri olun. iPara avantajlarından yararlanmaya başlayın.

alpeki99
13-07-2012, 11:49
bu durumda banka anlaşmasına gerek kalmıyormu diyorsunuz ? herşeyi kendim yapılandırıp bankaya mecbur kalmak istemiyorum. amaç bu tabi. fakat siteyi yapılandırmakla ilgili ve tema ve tasarım ile ilgili ücretli destek alabilirim. bunun haricinde ssl domain ve host haricinde bir masraf olmayacak yani. bunu duymak güzel. :).

teşekkürler.

Kredi kartı olmaması müşteri kitlenizi azaltacaktır. Diğer yandan cep telefonu ile ödeme entegrasyonuda işe yarayabilir ancak çok fazla komisyon alıyorlardı ben beğenmemiştim. Eğer Lokanta, sucu, tüpçü vb. eve servis olan bir sektör ise kapıda ödeme modülü işinizi fazlasıyla görecektir diğerlerine zaten gerek kalmaz.

mehmettan
27-08-2012, 06:07
Hic e ticaret im olmadı ama bir soru sormak istedim. Peki bankalar sanal alışverişde kredi kullandırmak için ek bir güvenlik sistemi istiyorlarmı e-ticaret sitelerinde ¿

angelaus
27-08-2012, 07:40
kredi kartı için Sabit IP ve SSL isterler, gerçi ortak ödeme noktası için istemeyebiliyorlar