PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jooma yedek alma

farabi_54
11-07-2012, 10:34
Joomla 2.5 sitemin günlük yedeğini almam gerekiyor.
bunun için en güvenli ve hızlı yöntemi konusunda bilgilerinize ihtiyacım var.
Ben şu anda database alıyorum sonra ftp den klasörleri indirerek yedek alıyorum.ama bu çok zaman alıyor.
ve bazen ftp bazı dosyaları indirmiyor.

Bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum...

angelaus
11-07-2012, 11:26
bir cron (cpanel zamanlanmış görevler) ile önce veritabanı yedeğini public_html içine alıp sonra tüm public_html klasorunu zipletebilirsiniz.

pcnizde ise bir sync yazılımı ile atıyorum gece bir saatte o oluşan yedeği indirtebilirsiniz.

Akar
11-07-2012, 22:30
Akeeba Backup ile düzenli olarak komple yedek aldırabilir, ftp içinde yedeği alınmayacakları belirleyebilirsiniz. Yedeği public_html'nin üstünde olan dizine de aldırabilirsiniz. İndirmesini elle ya da angelaus'un dediği gibi yapabilirsiniz.

hugeboss
12-07-2012, 01:28
Akeeba Backup ile düzenli olarak komple yedek aldırabilir, ftp içinde yedeği alınmayacakları belirleyebilirsiniz. Yedeği public_html'nin üstünde olan dizine de aldırabilirsiniz. İndirmesini elle ya da angelaus'un dediği gibi yapabilirsiniz.

Akar hocam Akeeba Backup ile yedek aldığımda dosyalar 644 klasörler 755 yani normalde olmazı gerektiği seviyede ama bu seviyedeyken Akeeba Backup yedek almıyor bütün dosya ve klasörleri 777 yapmadan yedek almıyro hata veriyor. Acaba bu normal bir durummudur yoksa sunucu ile alakalı bir sıkıntımmı vardır sizce ? VPS sunucu kullanıyorum..

angelaus
12-07-2012, 09:21
dosya yazılamıyor hatası veriyor ise safemod kaynaklı olabilir. 777 kesinlikle kullanmayın