PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ URL Karakter hatası.. Ö Harfi yerine ue çıkıyor urlde..

Nizamettin AKSU
13-07-2012, 23:04
Arkadaşlar merhaba!

Joomlanın otomatik oluşturduğu urlerde böyle bi sorun oluyor.. nasıl düzeltebiliriz? 1.5 içib plugin felan var diyorlar ama 2.5. için bişey bulamadım.. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler!

angelaus
13-07-2012, 23:38
joomla admin arayüzünü türkçe yapın. Bundan sonrakiler düzelir

yapılmışları tek tek düzeltmeniz lazım

Nizamettin AKSU
14-07-2012, 08:38
joomla admin arayüzünü türkçe yapın. Bundan sonrakiler düzelir

yapılmışları tek tek düzeltmeniz lazım

Joomla zaten türkçe... Ben joomlayı kurduğum zaman zaten direk dilini değiştiriyorum...

angelaus
14-07-2012, 10:24
bende dediğim yöntem işe yarıyor. sizin admin kısmınızı göremediğimden daha fazla yorum yapamıyorum

Nizamettin AKSU
14-07-2012, 14:29
mesela hakkımızda yazıyorum makale başlığına ama urlde hakkmzda çıkıyor.. Ben olmassa admin şifresini göndereyim size?

Nizamettin AKSU
14-07-2012, 14:47
Joomla türkçeyi yüklediğimde Dil yöneticisinde site ve administrator menüleri altında türkçe dil dosyası gözüküyor ama birde içerik menüsü var orda url felan yazıyor orda sadece ingilizce var.. zannediyorum burayla alakalı... kullandığımız türkçe paketlerindende kaynaklanabilir... sen acaba hangi dil dosyasını yüklüyorsun?

angelaus
14-07-2012, 15:09
admin yolla özelden bakalım

Nizamettin AKSU
14-07-2012, 15:16
Tamam tekrardan kuruyorum.. kurunce göndereceğim...
2.5.5in türkçe joomlasını deneyim dedim ama yüklemedi... yani yama yapmadan türkçe kurayım dedim ama olmadı...

Nizamettin AKSU
14-07-2012, 15:43
evet bişeyi daha öğrenmiş oldum... Joomlayı kurduktan sonra dil 2.5.6 için dil dosyası yüklüyordum ama dil dosyalarında hata varmış ö harfi yerine ue çıkartıyor ve ı harfini url lerde göstermiyor.. yüklediğin dil dosyasının adı tr-TR_joomla_lang_full_2.5.6v1 ve 244 KB... bu dosyayı yüklemeyin... 2.5.5 için dil dosyasını yükledim urller düzgün çıkmaya başladı... mesele dil dosyasındanmış...

Angelaus sanada çok teşekkür ederim.. sayende bi problemi daha çözdük...

Akar
14-07-2012, 23:01
Arkadşlar, bizim paketleri kullanın ama artık lütfen yani :) 6 senedir dilimde tüy bitti. Bu tür hatalar hep başka paketlerde çıkıyor. Türkçe Joomla veya Joomla Türkçe dili yahut Joomla güncelleme paketlerini indirmek için aklınızda tutabileceğiniz bir adresimiz var:
joomla.gen.tr/joomla-indir

Nizamettin AKSU
15-07-2012, 17:40
Akar hocam kusura bakmayın :(( ben joomla türkçe yazıyorum çıkan paketi indiriyorum nerden indirdiğimi bile bilmem yani... ama bu ders olsun bana bundan sonra sizin sayfadan indireceğim ben :))

Akar
15-07-2012, 21:49
Akar hocam kusura bakmayın :(( ben joomla türkçe yazıyorum çıkan paketi indiriyorum nerden indirdiğimi bile bilmem yani... ama bu ders olsun bana bundan sonra sizin sayfadan indireceğim ben :))Tüm eklentilerde aynı hassasiyeti göstermeniz menfaatinize olur. Asla bilmediğiniz yerlerden paket indirmeyin. Her türlü sorunla ve hacking ile karşı karşıya kalabilirsiniz. İndireceğiniz şey bir Joomla paketi ise bunu bizim portaldaki yerinden, bir Joomla eklentisi ise önce araştırıp extensions.joomla.org üzerinden ya da üreticisindeki kendi adresinden indirmelisiniz. Bu sizin menfaatinizedir :)