PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Problem çıkartmayan adam gibi bi bileşen yok mu?

Nizamettin AKSU
14-07-2012, 17:42
Arkadaşlar merhaba!

Sh404sef veya artio neyse bu ikisini her kullanmamda değişik değişik problemler yaşıyorum.. Sonra kullanmaktan vazgeçiyorum... Önceden konu açmıştım mesela sh404sef yüklüyorum menüde hani bulunduğun sayfa işaretli olur ya ya rengi değişir ya kalınlaşır onu yapmıyor... temadan temayada farkediyor bu problem.. Neyse bugün gene sh404sef yükledim bu seferde slideshow programıyla çakıştı.. slideyi ayarlıyorum bütün sayfalarda göster diyince slide gözüküyor ama sadece anasayfayı seçtiğim zaman çıkmıyor... sh404sefi kapatıyorum slide gözüküyor.. menü problemindede aynı şekilde sh404sefi kapatınca düzeliyordu...

Neyse bugün dedim sh404sef kullanmayacağım geçtim artioya... artioyu yüklemeden önce urllerde türkçe karakter problemi vardı biraz önce forumda konuştuk hallettik sorun dil dosyasındanmışş.. sonra artioyu yükledim bu seferde urllerde türkçe karakterler çıkıyor... mesela yeni ürün yazıyorsun takma isime aynen geçiyor yeni ürün diye türkçe karakterlerle yani... kapatınca herşey normal..

Şimdi ben bu kadar problem yaşarken bunca millet nasıl bunları kullanıyor anlamıyorum...
önerebileceğiniz bişey var mı?? ayar felan yapmıyorum acaba ondan mı?

angelaus
14-07-2012, 18:45
acesef kullanın,

genel ayarlarda Unicode desteğine hayır seçin.

mhusty
14-07-2012, 18:53
yani artio ve sh404sef ile boşa zaman kaybetmişsiniz.. Siz direk Acesef bileşenini kullanın sorun yaşayacağınızı sanmıyoruö

Nizamettin AKSU
14-07-2012, 19:08
Way bea... Joomla gününden ben acesef kazanmıştım ama hediyeyi almadım... :)) en iyisi ben acesefimi isteyim... kimden nasıl istiyoruz biliyor musunuz??? haa bu arada ben yoothemenin zoo bileşenini kullanıyorum site haritası için xmap kullanacağım acesef bunlarla uyumlu mu?

angelaus
14-07-2012, 19:33
zoo için EK satın almanız gerekir

Nizamettin AKSU
15-07-2012, 19:32
Ben genelde bi site yaparken her aşamada bi yedek alıyorum.. eğer sitede yanlış bişey olursa yanlış yükleme yada düzgün silememe gibi hemen en son düzgün yedeği yüklüyorum devam ediyorum.. Gene bi önceki aşamaya indim ve sh404sefin başka bi sürümünü yükledim (3.4.6.1269) zoo xmap ayarlarını yaptım ve daha sonra smart slideri yükledim şu an için yukarda bahsettiğim bi problem yok... Urli değiştirince göstermede problem oluyordu şimdi ise url sistemi kurulu onun üzerine programları kuruyorum...

bu arada sh404sefin sürümünü değiştirmek dışında başka bişeyi daha yaptım bundanda kaynaklanabilir diye düşünüyorum... Normalde ben sh404sefi yüklediğim zaman programı açıyordum htacces etkinleştirim txt dosyasınında ismini değiştiriyorum.. ve bunlardan sonra joomlanında kendi sef ayarlarını etkinleştiriyordum.. yani hem ordan hem ordan açıyordum.. bugün joomlanın ayarlarını şu şekilde ayarladım

Arama Motoru Dostu AdreslemelerEvetHayır
URL Yeniden yazmayı kullan.EvetHayır
Adreslere Son Ek EkleEvetHayır
Unicode RumuzlarEvetHayır

belki bundanda kaynaklanıyordur bilmiyorum artık :))

Şu an bu problemi çözmüş bulunuyorum şimdiki problemim yoothemenin zoosunda ü yerine ue geliyor joomlanın türkçeleştirmesiyle bi alakası yok çünkü joomlada düzgün zooda bozuk bu sefer :)) neyse konu açayım ordan devam edelim burda konuyu dağıtmayalım :))

Sizlerede çok teşekkür ediyorum 2-3 seneden fazla bu site işleriyle uğraşıyorum tekrardan joomla.gen.tr sayesinde foruma takılmaya başladım ve sayenizde sürekli yeni bişeyler öğreniyorum... Sağolun!!