PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla! site taşımada hata?

sezarx
14-07-2012, 22:56
Öncelikle selamınaleyküm ve şimdiden 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayınız Mübarek Olsun!

Dostlar, site taşıma işlemlerini gerçekleştirdim ve hata aldım ancak tekrar Akar üstadımızın bir yazısına erişip oradan kontrol ettim ancak doğru işlemleri yaptığımı düşünüyorum.

Ancak şu şekilde hata kodu almış bulunmaktayım:

Warning: require_once(__DIR__/sourcerer/sourcerer.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/kocakbin/public_html/tr/plugins/system/sourcerer.php on line 18

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '__DIR__/sourcerer/sourcerer.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/kocakbin/public_html/tr/plugins/system/sourcerer.php on line 18

Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Allah'a emanetsiniz.

Akar
14-07-2012, 23:05
Aleyküm selam, hayırlı ramazanlar. Orada bahsettiği dosya-satırda gereken şey yok diyor. Taşımada eksiklik olmuş olabilir. Yönetimden ilgili uygulama ekini kapatarak siteye erişebilirsiniz. Sonra eklentiyi yeniden kruun, muhtemelen yeterli olur.

sezarx
14-07-2012, 23:34
Üstadım ancak siteyi taşıdım komple, hosttan-hosta ve yönetim paneline ulaşılamıyor.

Akar
14-07-2012, 23:46
Muhakkak taşımada bir eksiklik olmalı, yönetime de ulaşamıyorsanız sorun büyük gibi. Taşımayı tekrar etseniz yerinde olur. Eksik dosya kalmadığından ve yeni sunucunun gereksinimleri karşılıyor olduğundan emin olun:
Joomla Sistem Gereksinimleri - Joomla Portalı (http://www.joomla.gen.tr/joomla-sistem-gereksinimleri)

sezarx
14-07-2012, 23:49
Üstad o zaman şöyle birşey uygulasam? Sistemi sıfırdan kurayım ve üzerine dosyaları ve veritabanını yazdırayım. Sence bu uygun olur mu? (Config dosyasını almadan)

angelaus
15-07-2012, 09:44
evet olur. veritabanı ÖNEKİ aynı olsun ama