PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Virtuemart ürün seçimi

ucarwebnet
22-07-2012, 13:57
Arkadaşlar virtuemartta bir ürünü satın alırken adet bilgisini girebiliyoruz. Peki ürünün özelliklerine göre örneğin bir ayakkabı alacağız ve ayakkabının rengini ve numarasını kullanıcıya seçtirebilirmiyiz? Forumda baya aradım bu konu hakkında birşey bulamadım bana yardımcı olmanızı rica ediyorum. TEŞEKKÜRLER

Ümit
22-07-2012, 18:23
Kullanmıyorum. Kullananlar daha iyi cevap verecektir. Aşağıdaki video 'da bulunan anlatım sizin istediğinizi yapıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=KwcwSCBqxYw

kerimsarigul
22-07-2012, 22:23
Selamlar.
1. Önce özel alanlara girin ve görsel bir alan oluşturun. Adını REnkler koyun mesela.
2. Sonra ürün eklerken en son tabdaki "Özel Alan Tipi" başlığı altında açılır menüde göreceksiniz Renkler diye açtığınız alanı. Bu renkler alanını görsel diye seçtiğiniz için sizden resim isteyecek. Dolayısıyla siz sarı renk için küçük bi sarı resim, kırmızı için küçük bi kırmızı resim şeklinde oluşturup websitenize yükleyin. sanırım ürün resimlerinin olduğu klasöre yüklemiş olmanız gerekiyor.
3. Siz Özel Alan Tipi bölümünden Renkleri seçtiğinizde altta yine açılır kutu çıkıyor ve renk resimlerini seçiyorsunuz. Yanına da sarı ise fiyatını kırmızı ise fiyatını vb şeklinde yazıyorsunuz. müşteri ürünü aştığında ürünün yanında rekleri ve yanında fiyatları görecek sitediğini seçip sipariş geçecek...
Kolaylıklar...