PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : renklik_pro_en temasında params.ini 'de problem yaşıyorum

nahita
23-07-2012, 04:32
1011Üstadlarım, öncelikle merhabalar.renklik_pro_en ismindeki temayı joomla 2.6 versiyon siteme kurduktan sonra temayı kendime göre uyarlamaya çalışıyorum. Temanın kendisinde params.ini ile çrşitli ayarlar yapma fırsatı verilmiş. Ancak ben kendim ihtiyaç duyduğum üst menünün arka planına background resim ekleyebileceğim bir alan daha ekledim seçenekler arasına. öncelikle
templateDetails.xml dosyasına aşağıdaki kodu ekledim

<field name="ustmenuarkaplanresmi" type="media" label="Arka Plan resmi seçin#" description="üst menü arkaplan resmi" ></field>

daha sonra ayarlar.php dosyasına aşağıdaki kodu ekledim.

$ustmenuarkaplanresmi=$this->params->get('ustmenuarkaplanresmi') ; /*UST YATAY MENU BLOGU ARKAPLAN RESMI*/
Ayarlar dosyası index.php ye include edilmiş.

index.php dosyasında

#ustmenu{
background:<?php echo $ustmenuarkaplan; ?>;
height:<?php echo $ustmenuyukseklik; ?>px;
line-height:<?php echo $ustmenuyukseklik; ?>px;
border-top:1px solid #<?php echo $ustmenuborder; ?>;
border-bottom:1px solid #<?php echo $ustmenuborder; ?>;
}

kodların içine
background:url(<?php echo $ustmenuarkaplanresmi; ?>); kodunu ekledim.

body kısmında
<div id="ustmenu"><?php if($this->countModules('ustmenu')) : ?><div id="menu">
<ul class="menu">
<jdoc:include type="modules" name="ustmenu" /></ul></div>
<?php endif; ?></div> kodları arasında sitil uygulanmış.
Şİmdi Problem olan noktaya gelelim. Üst menüde anasayfada iken istediğim gibi background resmi gösteriliyor ancak başka menülere tıkladığımda arka plan resmi uygulanmıyor. Öte Yandan params.ini dosyasına baktığımda yönetim panelinden seçtiğim background resmi'nin yolu ve ismi görünmüyor. Bayağı karışık bir mesele umarım ifade edebilmişimdir.1010