PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : joomla 2.5.6'da xml dosyası okuma ve yazma işlemleri yapmak istiyorum.Nasıl yapılır?

nahita
30-07-2012, 01:05
Arkadaşlar öncelikle merhabalar. Elimde html tema var. Temada jquery,js ve xml kullanılmış. Temanın içinde haber,duyuru bölümü ve menüler var. Haberler,duyurular ve menüler xml klasörü içerisindeki xml dosyaları ile hallediliyor. Ben temayı joomlaya entegre ettim gibi. Temayı varsayılan tema yaptığımda sitemde görüntülüyorum ama sorun şurada haberler,duyurular ve menüleri joomlanın makale yöneticisini kullanarak değilde xml dosyalarına elle girmek zorunda kaliyorum. Acaba bilmediğim joomla bileşeni ya da plugini var mı acaba makale yöneticisinden makaleyi girip kaydettiğimde aynı zamanda xml export imkanı veren. Bana ne gibi alternatifler önerirsiniz...

mhusty
30-07-2012, 01:20
o xml alanlar yerine joomla modülleri kullanmayı deneseniz ?

nahita
30-07-2012, 01:27
o xml alanlar yerine joomla modülleri kullanmayı deneseniz ?
joomla modülleri denedim.Örneğin temada solda dikey menü var sağa doğru açılan alt menülere sahip ancak joomla modülleri kullandığımda bu menüler açılır olmuyor css de uyarlama yapmaya çalışıyorum yine olmuyor. Farklı menü modülleri kullandım ama nafile sonuç aynı. Ama ilgili xml dosyalarda elle değiklik yaptığımda herşey değişiyor.

Osman Erdi
30-07-2012, 01:33
Belki JQuery Çakışması oluyordur temanızdan dolayı ?

nahita
30-07-2012, 01:41
bu söylediğim tema MEB (http://www.meb.gov.tr/sablon) altında bulunuyor onu joomlaya uyarlamaya çalışıyorum tema görüntüsü aynı kalmak şartıyla. Biraz merak sardım niye ise :)

Osman Erdi
30-07-2012, 01:46
Mesela siz modül yuklediğinizde o modülün düzgün çalışmama sebebi JQuery çakışmasından kaynaklanıyor olabilir , bunun bir kaç adet çözüm yolu internette mevcut "Jquery Çakışması" diye google da aratırsanız belki size yardımcı olabilir :)

Akar
30-07-2012, 01:47
Forumda paylaştığımız MEM teması vardı. Onu indirip inceleyerek kendi temanızda düzenleme yapabilir ya da doğrudan kullanabilirsiniz.

nahita
30-07-2012, 01:55
Forumda paylaştığımız MEM teması vardı. Onu indirip inceleyerek kendi temanızda düzenleme yapabilir ya da doğrudan kullanabilirsiniz.formda aradım bulamadım. Ancak Jtnet Meb Okul teması diyorsanız benim bahsini ettiğim tema başka.