PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ İçeriği Sadece Ana Sayfada Göstermek

gezweb
01-08-2012, 20:51
Merhaba arkadaşlar;

Joomla 2.5 sistemde ana sayfaya eklemiş olduğum bir haber modülününde ki habere tıkladığı zaman; haber çıkıyor fakat modülde ekranda yani aynı sayfada kalıyor. 2-3 farklı modül denememe rağmen aynı hatayı aldım.

Normalde; Modül Ataması: Sadece Seçilen sayfa da Ana Sayfa seçili olmasına rağmen bu şekilde bu durumla karşılaşıyorum. Bunu nasıl düzenleyebilirim.

Sorunu yaşadığım sayfa

Ana Sayfa (http://159.253.147.3/~bgumus/)

Akar
01-08-2012, 21:36
İçeriğiniz bir menü ile ilişkili olsun. Mesela o içeriğin bağlı olduğu kategori bir menü öğesinden yayınlanıyor olsun. Bu durumda istediğiniz müdahaleyi yapabilirsiniz.

KKKK
02-08-2012, 05:33
İçeriğiniz bir menü ile ilişkili olsun. Mesela o içeriğin bağlı olduğu kategori bir menü öğesinden yayınlanıyor olsun. Bu durumda istediğiniz müdahaleyi yapabilirsiniz.

Arkadaşın sorununu bende yaşıyorum. Akar Hocam şöyle düşünün; Bir haber sitesi yapıyorum.
Kategorim: A
Menüm: Anasayfa ve A (kategori blogu)
A1 içeriğini anasayfada bir modülde gösterdim. Ana sayfadan tıklandığında direk içerik geliyor fakat A menüsüne bağladığım kategori bloğunda herhangi bir modül varsa o modülde içerikle birlikte görüntüleniyor. Halbuki ben içeriğin tek görüntülenmesini istiyorum.
Aynı olay A kategorisinden içeriğe tıklanıncada geçerli.

Umarım karışık olmamıştır...

gezweb
02-08-2012, 10:24

Allah razı olsun Akar; dediğiniz yöntem ile sorun halledildi. Ama hala anlamış değilim 1,7 ve öncesi versiyonlarda böyle bir durum yoktu..

Akar
03-08-2012, 02:21
Arkadaşın sorununu bende yaşıyorum. Akar Hocam şöyle düşünün; Bir haber sitesi yapıyorum.
Kategorim: A
Menüm: Anasayfa ve A (kategori blogu)
A1 içeriğini anasayfada bir modülde gösterdim. Ana sayfadan tıklandığında direk içerik geliyor fakat A menüsüne bağladığım kategori bloğunda herhangi bir modül varsa o modülde içerikle birlikte görüntüleniyor. Halbuki ben içeriğin tek görüntülenmesini istiyorum.
Aynı olay A kategorisinden içeriğe tıklanıncada geçerli.

Umarım karışık olmamıştır...Modülleri içerik bazlı düzenleyemezsiniz, sorununuz burada yatıyor. Ancak modül pozisyonlarında düzen yapısına bağlı if döngüsü kullanabilirsiniz. Örneğin modülün yine o kategoriye atanmış olabilir bağlı pozisyonu için tema dosyasındaki pozisyon kodunu
<?php if (JRequest::getVar('view') != 'article' ) { ?>
pozisyon kodu
<?php endif; ?> gibi bir if döngüsü içinde verirseniz, o pozisyon içeriğin kendi sayfasında gözükmez. JRequest hakkında biraz bilgi:
Ders 4: Joomla Framework'unu tanıyalım - JRequest - Joomla Portalı (http://joomla.gen.tr/joomla-cms/joomla-gelistirici-notlari/396-ders-4-joomla-framework-unu-taniyalim-jrequest)

JRequest hakkında resmî dokümanlar:
http://docs.joomla.org/JRequest/1.6

KKKK
04-09-2012, 17:05
Verdiğiniz koddaki pozisyon kodundan kasıt left,right vs. midir? Eğer buysa oraya o pozisyonu girince site açılmıyor...
Örneğin ben gk-pro4 ü user5 pozisyonuna atadım ve user5 in içeriklerde görünmemesini istiyorum. Bunun için yapmam gereken değişiklik nedir?
temanın layouts.php dosyasında sizin yukarıda verdiğiniz kodu girince site açılmıyor.

Akar
05-09-2012, 15:03
Verdiğiniz koddaki pozisyon kodundan kasıt left,right vs. midir? Eğer buysa oraya o pozisyonu girince site açılmıyor...
Örneğin ben gk-pro4 ü user5 pozisyonuna atadım ve user5 in içeriklerde görünmemesini istiyorum. Bunun için yapmam gereken değişiklik nedir?
temanın layouts.php dosyasında sizin yukarıda verdiğiniz kodu girince site açılmıyor.Pozisyon kodu orada modül pozisyonunu oluşturan kodu ifade ediyor. En sade şekilde kullanımı:

<jdoc:include type="modules" name="user1" style="xhtml" />
Burada user1 pozisyonun ismi.

KKKK
06-09-2012, 21:11
Sonuç değişmedi

<?php if (JRequest::getVar('view') != 'article' ) { ?>
<jdoc:include type="modules" name="user5" style="xhtml" />
<?php endif; ?>

Bu kodu girince sayfa açılmıyor.

Gurkut
25-11-2012, 01:37
Merhaba.. Biraz eski bir konu ama başım sıkıştı ve aynı sorunu çözemedim. Aslında akar hocam anlatmış ama sanırım ben anlayamadım. Yougrids temasını kullanıyorum ve aynı durumdan muzdaribim. Acaba ne yapmalıyım ?