PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Drupal 7.x URL Takma adları hakkında bir soru

unidozer
03-08-2012, 13:08
merhabalar

yeni bir drupal kullanıcısıyım. takıldığım bir konu hakkında bilginize başvurmak istedim. kısaca sorunum şu. patauto kullanıyorum ve..

URL takma adları için ayarlar kısmında pattern bölümü var. anladığım kadarı ile bu bölümde içerik türlerine göre "http://www.site.com/içerik-türü/içerik-başlığı" şeklinde bir link oluşmasını sağlamak mümkün oluyor.

yani amaç içerik ekledikçe
site.com/içeriktürü/içerik
formatında link oluşmasını sağlamak. sitem cmsforum.net cms sistemlerine özgü içerik türleri oluşturdum ve içerik eklediğimde içerik türüne göre link almasını, yayımlanmasını istiyorum.

cmsforum.net/wordpress
cmsforum.net/drupal

şeklinde adresler girildiğinde adeta cmsforum.net sitesinin bir alt sitesi olarak oluşmasını istiyorum. baştan ftp üzerinden ana dizide wordpress diye bir klasör açtım ve wordpress kurdum. böylelikle link yapısı istediğim gibi olmuştu. fakat aynı yöntemi "html, php, drupal, joomla" ve benzeri yapılar içinde oluşturmam gerektiğini farkettim. ve bu durumda drupal ile hepsini yapacağımı düşündüm.

bunu nasıl yapabilirim ?

TEŞEKKÜRLER..

Mehmet ULUÇ
03-08-2012, 17:29
DDO'daki konuda da yazdım:

admin/config/search/path/patterns her bir içerik türü için ayrı ayrı düzenlenebileceği gibi tümüne irden [node:content-type:machine-name]/[node:title] olarak atama yaparsan istediğin sonuca ulaşırsın.