PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PÜF NOKTASI Makale sıralaması ID'ye göre nasıl olur?

Alaca
08-08-2012, 04:40
İçerik Yöneticisine tıkladığımda, tüm içeriklerin son eklediğim en başta olacak şekilde sıralanmasını istiyorum hep. Tabi oradan ID'ye iki kere tıklayınca sıralanıyor. Ama ilk girdiğim anda bu şekilde sıralamak istiyorum. Mümkün müdür?

mehmettan
08-08-2012, 05:00
İlk Girdiğinde değil ama makalelerin üst kısmındaki yerde Tarihe tıkladığında tarihe göre sıralanıyor.

mehmettan
08-08-2012, 05:02
Birde Makale yöneticisi Kısmında Paylaşım Seçenekleri diye bir kısım var oradada listeleme sırası ile ilgili bir kısım var orayada bakarmısın bi

Alaca
08-08-2012, 11:00
Orası site önyüzü için geçerli sanırım. Denedim ama değişen birşey olmadı. Bu olsa olsa çekirdek dosya kodlarına müdahale edilerek olur zannımca. Ama nasıl olur fikrim yok.

Akar
08-08-2012, 22:45
İçerik Yöneticisine tıkladığımda, tüm içeriklerin son eklediğim en başta olacak şekilde sıralanmasını istiyorum hep. Tabi oradan ID'ye iki kere tıklayınca sıralanıyor. Ama ilk girdiğim anda bu şekilde sıralamak istiyorum. Mümkün müdür?/administrator/components/com_content/models/articles.php içinde şurayı (2.5.6'ya kadar 241,242 ve 243. satırlarda) bulup:

// Add the list ordering clause.
$orderCol = $this->state->get('list.ordering', 'a.title');
$orderDirn = $this->state->get('list.direction', 'asc');
sondaki sıralama kriterlerini değiştirerek o iki satırı neticede şu hale getirip bakar mısınız:

$orderCol = $this->state->get('list.ordering', 'a.created');
$orderDirn = $this->state->get('list.direction', 'desc');

Alaca
08-08-2012, 23:37
$query->order($this->getState('list.ordering', 'a.ordering').' '.$this->getState('list.direction', 'ASC'));
$query->group('a.id, a.title, a.alias, a.title_alias, a.introtext, a.checked_out, a.checked_out_time, a.catid, a.created, a.created_by, a.created_by_alias, a.created, a.modified, a.modified_by, uam.name, a.publish_up, a.attribs, a.metadata, a.metakey, a.metadesc, a.access, a.hits, a.xreference, a.featured, a.fulltext, a.state, a.publish_down, badcats.id, c.title, c.path, c.access, c.alias, uam.id, ua.name, ua.email, contact.id, parent.title, parent.id, parent.path, parent.alias, v.rating_sum, v.rating_count, c.published, c.lft, a.ordering, parent.lft, fp.ordering, c.id, a.images, a.urls');
return $query;

Dediğiniz satırlarda yok ama şu kodlar var. Bunlarda yaptım ama değişmedi sıralama.

Akar
09-08-2012, 00:22
$query->order($this->getState('list.ordering', 'a.ordering').' '.$this->getState('list.direction', 'ASC'));
$query->group('a.id, a.title, a.alias, a.title_alias, a.introtext, a.checked_out, a.checked_out_time, a.catid, a.created, a.created_by, a.created_by_alias, a.created, a.modified, a.modified_by, uam.name, a.publish_up, a.attribs, a.metadata, a.metakey, a.metadesc, a.access, a.hits, a.xreference, a.featured, a.fulltext, a.state, a.publish_down, badcats.id, c.title, c.path, c.access, c.alias, uam.id, ua.name, ua.email, contact.id, parent.title, parent.id, parent.path, parent.alias, v.rating_sum, v.rating_count, c.published, c.lft, a.ordering, parent.lft, fp.ordering, c.id, a.images, a.urls');
return $query;

Dediğiniz satırlarda yok ama şu kodlar var. Bunlarda yaptım ama değişmedi sıralama.Yanlış dosyaya bakmışsınız, benim administrator/ dizininden verdim o dosyayı.
/administrator/components/com_content/models/articles.php içinde şurayı (2.5.6'ya kadar 241,242 ve 243. satırlarda) bulup:

mhusty
09-08-2012, 00:50
/administrator/components/com_content/models/articles.php içinde şurayı (2.5.6'ya kadar 241,242 ve 243. satırlarda) bulup:

$orderCol = $this->state->get('list.ordering', 'a.title');
$orderDirn = $this->state->get('list.direction', 'asc');
sondaki sıralama kriterlerini değiştirerek o iki satırı neticede şu hale getirip bakar mısınız:

$orderCol = $this->state->get('list.ordering', 'a.created');
$orderDirn = $this->state->get('list.direction', 'desc');

Gerçekten çok faydalı bir bilgi abi ellerine sağlık...

Akar
09-08-2012, 03:01
Ama olup olmadığını denemedim, sadece yerini baktım. a.created tanımlı mı bilmiyorum, tanımlı değilse tanımlamak lazım önce. Onun için neticeyi bekliyorum.

Alaca
09-08-2012, 04:47
Dediğiniz gibi yanlış dosyaya bakmışım.

Dediğiniz dosyada düzenlemeyi yaptım ama yine değişen birşey olmadı.

Akar
09-08-2012, 22:04
Dediğiniz gibi yanlış dosyaya bakmışım.

Dediğiniz dosyada düzenlemeyi yaptım ama yine değişen birşey olmadı.Aynı yerdeki düzenlemeyi joomla.org resmî İngilizce forumlarında başka türlü buldum:
//$orderCol = $this->state->get('list.ordering', 'a.title');
//$orderDirn = $this->state->get('list.direction', 'asc');

$orderCol = 'a.created';
$orderDirn = 'desc';İlk iki satır orijinal satırlar. Önüne // koyarak onları etkisizleştirmiş ve alttaki iki satırla değiştirmiş olmuş.

Alaca
10-08-2012, 16:48
Aynı yerdeki düzenlemeyi joomla.org resmî İngilizce forumlarında başka türlü buldum:
//$orderCol = $this->state->get('list.ordering', 'a.title');
//$orderDirn = $this->state->get('list.direction', 'asc');

$orderCol = 'a.created';
$orderDirn = 'desc';İlk iki satır orijinal satırlar. Önüne // koyarak onları etkisizleştirmiş ve alttaki iki satırla değiştirmiş olmuş.

Evet bu şekilde oldu. Tebrik ve teşekkürler.

Akar
10-08-2012, 22:01
Evet bu şekilde oldu. Tebrik ve teşekkürler.BEn denememiştim, demekki ynlış fikir yürütmüşüm. Bahaneyle biz de öğrenmiş olduk.

miniz_12
18-11-2015, 00:44
Admin panelde kullanıcıları kayıt tarihi azalan ölçütüne göre sıralamak istiyorum. Ancak bunu kalıcı yapmak istiyorum. Yani her seferinde üstten seçim yapmak zorunda kalmamak için nasıl bir değişiklik yapmam gerekir?