PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Resim css kodları nereye

By_YoLcu
08-08-2012, 18:59
pdrevi.com sitesinde yukarıda galeri forum pdrye dair gibi menülerin ikonlarını birleştrmek için.

CSS Tümleşik Resim Üreteci | Project Fondue (http://tr.spritegen.website-performance.org/) sitesinden menü ikonlarını birleştirdim ve
Aşağıdaki gibi kodlar verdi

.Cinema{ background-position: 0 0; width: 20px; height: 25px; }
.Email{ background-position: 0 -75px; width: 28px; height: 28px; }
.KayU0131tol{ background-position: 0 -153px; width: 284px; height: 100px; }
.Kitap{ background-position: 0 -303px; width: 20px; height: 25px; }
.Resimler{ background-position: 0 -378px; width: 25px; height: 34px; }
.Video2{ background-position: 0 -462px; width: 25px; height: 34px; }
.coffe{ background-position: 0 -546px; width: 25px; height: 34px; }
.dokuman1{ background-position: 0 -630px; width: 25px; height: 25px; }
.dokumants{ background-position: 0 -705px; width: 23px; height: 23px; }

Sitede Oluşan Birleşmiş resmi de images klasörüne attım ve adını da ikonlar yaptım.

şimdi ben bu kodları nasıl düzenleyerek menü ikonu yapmak için nereye yapıştırcam yardım edebilirmisiniz.

Akar
08-08-2012, 21:25
Menü simgesi ya da menü resmi varsayılanda css sprite için uygun şekilde çağırılmıyor Joomla!'da. Bunun için epeyce düzenleme yapmak gerekir. Her menü öğesine son ek eklenip css dosyasında bu son ek ve simge sitilleri bir arada çağırılıp yukarıdaki sitiller eklenmeli. Ayrı ayrı kullanmanız daha iyi olur.

By_YoLcu
08-08-2012, 21:51
Yorumunuz İçin Teşekkürler Ozaman enazından Bileşenler İçindeki Resimleri Toplayım. Bileşen içinde Resmin Urlsini Bulup Url Yerine Yukarıdaki Kodu Yapıştırmam Gerekiyor Biliyorum Fakat Bu Kodu Nasıl Düzenleyeceğimi Bilmiyorum Bir Tane Örnek Kod Yazabilirmisiniz Buraya, Örneğin Yukarıdaki .kitap Resmi İçin Nasıl Bir Kod Düzenlemeliyim?

Akar
08-08-2012, 22:12
Yorumunuz İçin Teşekkürler Ozaman enazından Bileşenler İçindeki Resimleri Toplayım. Bileşen içinde Resmin Urlsini Bulup Url Yerine Yukarıdaki Kodu Yapıştırmam Gerekiyor Biliyorum Fakat Bu Kodu Nasıl Düzenleyeceğimi Bilmiyorum Bir Tane Örnek Kod Yazabilirmisiniz Buraya, Örneğin Yukarıdaki .kitap Resmi İçin Nasıl Bir Kod Düzenlemeliyim?Halihazırda onun yerine Joomla!'da kullanılan resmin mevcut yerindeki düzenlenmiş haline göre durum değişir. Neticede yeni resim bu yukarıdaki şekilde kullanılacak. Durum değişebileceğinden net olarak kullanmak istediğiniz yer ve düzen hakkında bilgi verirseniz kesin cevap vermeye çalışalım.

Örneğin birden fazla yan yana kullanılan resim var ve hepsi kendi sınıfları ile tanımlanmış:
.resim1
.resim2
.resim3
Bunlar css dosyasında şöyle düzenlenmiş:

.resim1 {background:url(../images/resimBir.jpg) no-repeat;backround-position:100px 0;}
gibi.
Burada kendi düzenlemenizi yukarıda size verilene göre yapacaksınız.

By_YoLcu
08-08-2012, 22:36
Sanırım Anladım
no-repeat;backround-position:100px 0 yerine Yukarıdaki Kodlar Gibi resmin Hangi Kısımlarını Alacağını Gireceğiz.

Deneyip Bakayım Sonucu Yazarım Hemen.

By_YoLcu
08-08-2012, 22:55
Evet Anlamışım, Allah Razı Olsun Akar Bey.