PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : username engelleme

ozturk
09-08-2012, 11:30
Joomla 1.5 de kullanıcı adı (username) belirlenen kelimelerle üye olunmasını engellemek istiyorum. Bu engellemeyi nereden yapabilirim ya da bununla ilgili bir plugin varmıdır arkadaşlar. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Akar
09-08-2012, 21:56
Geçenlerde forumda benzer bir konuda çözüm sunmuştuk. Bunlar ezberde olan meseleler değil maalesef Lazım olduğunda dosyaları açıp bakıp düzenleme yapılacak yeri bularak düzenliyoruz. Şu anda da ezberimde değil, vakit bulduğumda bakmam lazım. Bu işi Joomla için yapan tek hazır eklenti ise Joomla 1.5 için:
foobla Restricted Registration - Joomla! Extensions Directory (http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/site-access/login-restriction/6127)

ozturk
10-08-2012, 11:26
Forumda bende bir arama yaptım ama sadece istenen karakterleri engelleme hakkında bir bilgi buldum.

Önerdiğiniz eklenti tam benim aradığım bir eklenti fakat Community Builder ile birlikte çalışmakta ve joomla üyelik formunda işe yaramamaktadır.

Benim istediğim klasör isimleri (administrator,images,modules,templates v.b.), özel isimler (yönetici,webmaster,iletişim v.b.) isimlerin kullanımını liste halinde kaydederek, bu isimlerin kullanımı ile üye olunmasını engellemek.

Eklentiyi inceleyip joomla üyelik sistemine uydurmaya çalışacağım. Yine de aklınıza bir fikir gelirse paylaşırsanız sevinirim.
Yardımlarınız için teşekkürler.

Akar
10-08-2012, 22:09
Forumda bende bir arama yaptım ama sadece istenen karakterleri engelleme hakkında bir bilgi buldum.

Önerdiğiniz eklenti tam benim aradığım bir eklenti fakat Community Builder ile birlikte çalışmakta ve joomla üyelik formunda işe yaramamaktadır.

Benim istediğim klasör isimleri (administrator,images,modules,templates v.b.), özel isimler (yönetici,webmaster,iletişim v.b.) isimlerin kullanımını liste halinde kaydederek, bu isimlerin kullanımı ile üye olunmasını engellemek.

Eklentiyi inceleyip joomla üyelik sistemine uydurmaya çalışacağım. Yine de aklınıza bir fikir gelirse paylaşırsanız sevinirim.
Yardımlarınız için teşekkürler.İnşeallah vakit bulabilirsem konuyla ilgilenmek istiyorum.