PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Bandwitdth Spam atağı yüzünden doluyor hemen ne yapabilirim ?

Takyon
10-08-2012, 11:05
Arkadaşlar sitem iletişim ve üyelik kısmında yüzlerce mail alıyor ve 2 günde 15 gb band genişliğini doldurmak üzere şimdi farkettim bu durum da neyi nasıl yapabilirim ? Recapche mantığını ile alakalı joomlada bu konu hakkında hiç deneyimim yok, band genişliğim yetmiyor şu anda bile doluyor, acil yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

Ümit
10-08-2012, 13:28
Get reCAPTCHA
(http://www.google.com/recaptcha/whyrecaptcha)Yukarıdaki adrese giderek kayıt olun veya google hesabınız varsa giriş yapın. Alan adınızı tanımlayın.

Eklentiler > Uygulama Eki Yöneticisi > Resim Doğrulama - ReCaptcha yolunu izleyerek uygulama ekinin sayfasına ulaşın. Yukarıdaki sayfadan alan adınızı tanımladıktan sonra size verilen anahtarları uygulama ekine ekleyin ve uygulama ekini etkin hale getirerek kaydedin.

Son olarak iletişim ve üye giriş sayfalarında ReCaptcha kullanım ayarlarını aşağıdaki gibi seçin.
İletişim formu için: Bileşenler > İletişimler > Seçenekler > Form > İletişimde Resim Doğrulama İzni > Resim Doğrulama ReCaptcha
Üye girişi için: Kullanıcılar > Kullanıcı Yöneticisi > Seçenekler > Resim Doğrulama > Resim Doğrulama ReCaptcha

Doğru yol aldıysanız ReCaptcha artık iletişim formu ve üye girişi için kullanılır hale gelmiştir.

Takyon
29-08-2012, 14:39
Ümit hocam anlattıklarınız için minnetarım, dediklerinizi aynen yaptım recaptcha uygulamasını keyleri girerek çalıştırdım ancak spam flitresi gibi bir denetim sayacı çıkmadı bu sitenin üye olma panelindeki gibi acaba doğru mu yaptım bilmiyorum. Umarım sitenin bantwith dolumuna karşı bu önlem yeterli olur.

Takyon
29-08-2012, 15:27
Arkadaşlar bir de recaptcha uygulamasının görüntü ve anlaşılırlık açısından daha neti varmıdır ? Pek anlaşılır gibi gözükmüyor

Akar
29-08-2012, 21:45
Çeşitli captcha eklentileri var, reCaptcha'nın en iyisi olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Joomla içerisinde geliyor tabii. Spam engelleme sayacı yok bu araçlarda, gerek de yok aslında bence; bilmiyorum ne düşünürsünüz.
http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/site-security/captcha

ahmet5542
28-12-2013, 01:23
Akar hocam, yaptığım joomla sitelerinde gördümki tabiri caizse her önüne gelen (kendini hacker zanneden ve gerçek hackerlar) düzenli ve devamlı olarak joomla sitelerine saldırı düzenliyorlar. O yüzden (admin panelinde) captcha ayarlarında ne kadar saldırı yapıldığının bilgisini görmek hoşuma giderdi. Hayırlı günler dilerim.

daragoze
15-06-2014, 15:21
Arkadaşlar merhaba aynı sorun mudur bilmiyorum ama şöyle bir sıkıntı benim sitem de var. Konu aşırı ziyaretçi sayısı bundan dolayı host firması da iki kere askıya aldı sitemi ziyaretçi sayacında 500-400 ziyaretçi görünüyor . Neler yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Akar
15-06-2014, 22:07
Arkadaşlar merhaba aynı sorun mudur bilmiyorum ama şöyle bir sıkıntı benim sitem de var. Konu aşırı ziyaretçi sayısı bundan dolayı host firması da iki kere askıya aldı sitemi ziyaretçi sayacında 500-400 ziyaretçi görünüyor . Neler yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.Anlık ziyaretçi mi o kadar gözüküyor, anlamadım?